Categories: Aktualitete

Ramush Haradinaj i lyp “fer” Albin Kurtit

Kreu i AAK-së Ramush Haradinaj ka bërë të ditur se bashkë me grupin parl.amentar të par.tisë së tij kanë dorëzuar kërkesën në Kuvend për debat parla.mentar lidhur me çështjen e gazsjellësit.Haradinaj në një rea.gim në ‘facebook’ ka thënë se në këtë seancë do të diskutohet hapur dhe me argu.mente meqë thotë se çështja e gazit është e rëndësishme për partneritetin e Kosovës me SHBA’në.“Çështja e gazit amerikan nuk mund as të mjegullohet e as të spo.stohet me të pavërteta” ka shkruar Haradinaj.

Advertisement

Reagimi i plotë”Të pavërtetat për gazin amerikan.Është për k.eq.ardhje se si po provohet të devijohet çështja e gazsjellësit amerikan duke u thënë të pavërteta për të. Pohimet se Fondi prej 200 milionë dollarësh i MCC nuk ka qenë i specifikuar për gazin dhe diversifikimin e energjisë është krejtësisht i pavërtetë.

Ka pothuajse tri vjet ç’prej se ka filluar ky projekt dhe janë bërë të gjitha përgatitjet për fillimin e realizimit të tij. Janë bërë dy studime fizibiliteti që janë financuar me miliona dollarë të taksapaguesve amerikanë.Pikërisht tani kur jemi në fazën e finalizimit të këtij projekti dhe në prag të skadimit të afatit për aprovim të vendosur nga MCC dhe SHBA Qeveria e Kosovës ka vendosur pez.ulli.min e tij madje duke e cilësuar gazsjellësin amerikan si gaz rus.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Shqipëria më e fortë si asnjëherë më parë: Baza e NATO-S Në Shqipëri frikë për Greqinë dhe Serbinë!

NATO ka hyrë zyrtarisht në pjesën perëndimore të Ballkanit në një përpjekje për të bllokuar…

4 hours ago
  • Aktualitete

Hoxha Mustafa: Duhet rrespektuar edhe Vuçiq, edhe ai është NJERI

“H.oxha nga Republika e Serbisë: “Ta respektojmë Vuciqin, Kosova është dj.ep i Serbisë. Myftiu nga…

4 hours ago
  • Aktualitete

Sondazh: A mendoni qe nuk jane manipuluar VOTIMET ?! PO-JO

Sondazh i bere online pasi shume qytetare ne kane shkruajtur qe nuk eshte ne rregull…

7 hours ago
  • Aktualitete

Po “tronditet” Opozita Levizja Vetevendosje fiton keto 5 Komuna

Deputetja nga radhët e VV-së, Fitore Pacolli përmes disa postimëve në Facebok ka bërë të…

7 hours ago
  • Aktualitete

E PABESUESHME/ Bekim Jashari po merr “goditje” nga ana e PDK-se dhe Mergim Lushtakut – Ja fjalet e papranueshme

E PABESUESHME/ Bekim Jashari po merr “goditje” nga ana e PDK-se dhe Mergim Lushtakut –…

7 hours ago
  • Aktualitete

Reagimi i Bekim Jasharit per humbjen e zgjedhjeve po le gjithe vendin pa fjale – E PAPRANUESHME

Kandidati për kryetar të Skenderajt, Bekim Jashari, ka thënë se pati vj,ed,hje,s të fitores përmes…

7 hours ago