Categories: Aktualitete

Ramush Haradinaj: O Albin… “Liburni,Sveçla dhe Haxhiu, janë ha.jna”.

Kr.eu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka hedhur ak.uza të rënda ndaj disa mi.nistrave të Qeve.risë Kurti 2.

Advertisement

Haradinaj tha se Min.istrat Aliu, Sveçla dhe Haxhiu, janë ha.jna.

“Mini.strat Liburn Aliu, Xhelal Svecla, Albulena Haxhiu janë ha.jna dhe duhet të jenë në bu.rg”, tha Haradinaj në RTV Dukagjini.

Tutje kr.eu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka folur për dekl.aratën e kry.eministrit Albin Kurti, në Bruksel, i cili tha se ka kr.im.inelë luftës dhe të paqes në Ballkanin Perëndimor.

Lidhur me këtë, Haradinaj tha se kur një kry.eministër flet kështu në një shtet ndërkombëtar, atëherë duhet të ketë reagime.

Advertisement
Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

LVV pa Albin Kurtin s’do ta kalonin as pragun

Dukekomentuar rezultatin e zgjedhjeve, gazetari Leonard Kerquki përmes një po stimi në Facebook, tha se…

2 hours ago
  • Aktualitete

A duhet të shpallet Edi Rama kryeministri më i mirë Shqipëtarë apo Albin Kurti?

Sondazh i bërë online nga portali ynë nga dita e sotme do të kemi mundesi…

3 hours ago
  • Aktualitete

Berat Buzhala “Urdhëron” Kosovarët mos të shkojnë për pushime në Shqipëri

Gazetari Berat Buzhala pas ngjarjeve me turistët spanjoll ka ironizuar me një postim në facebook:…

3 hours ago
  • Aktualitete

Bekim Jashari ishte në GARË kundër Sërbise, ata që se votuan TURP ju qoftë

Për zgjedhjet në Drenicë dhe fitorën e PDK-së, kundër Bekim Jasharit ka reaguar përsëri veprimtari…

3 hours ago
  • Aktualitete

Jashari: Të turpëruar duhet të ndihen ata që morën peng votën e qytetarëve, ne jemi fitues të vërtetë të zgjedhjeve

Kandidati për kryetar të Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, ka reaguar sërish pas rezultateve preliminare…

3 hours ago
  • Aktualitete

Jeta modeste e nipit të Adem Jasharit dhe udhëtimet luksoze të djalit të Hashim Thaçit

Presidenti Hashim Thaçi ka dy fotografi me heroin Adem Jashari dhe i publikon ato sa…

3 hours ago