Categories: Aktualitete

Reagimi I Vjosa Osmanit Per Takimin Kurti Vuciq Po Dridh Vendin

Advertisement

Gjate takimit te sotem i cili u cilesua prej kohesh si takim Historik mes kryeministrit te Kosoves Albin Kurti dhe presidentit te serbise Aleksandar Vuciq, u biseduan disa tema rreth dialogut dhe marreveshjes finale Kosove-serbi. Ne nje deklarate post-takimit nga ana e Albin Kurtit ai u shpreh qe kishte parashtruar 4 kerkesa ne drejtim te serbise dhe para nderkombetareve qe nje prej kerkesave nuk mori pergjigje fare ndersa 3 prej tyre u refuzuan kategorikisht nga ana e presidentit serb Aleksandar Vuciq. HVP FOTEN 5 SVEKONDA DHE SHFVQEN PVMJET EKSKLVZlVE

Por ajo qe na beri pershtypje me se shumti eshte reagimi i presidentes se Kosoves Vjosa Osmani, e cila ende nuk ka dale me nje deklarate zyrtare per mendimin e saj rreth dialogut. Meqenese dialogu e ka rendesine kaq te madhe presidentja e vendit nuk e mori mundin qe te reagonte por e zgjedhi qe te reagoje me heshtje.Presim ne vazhdim nga nje reagim zyrtar nga zyra e Presidences. HVP FOTEN 5 SVEKONDA DHE SHFVQEN PVMJET EKSKLVZlVE

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Shqipëria më e fortë si asnjëherë më parë: Baza e NATO-S Në Shqipëri frikë për Greqinë dhe Serbinë!

NATO ka hyrë zyrtarisht në pjesën perëndimore të Ballkanit në një përpjekje për të bllokuar…

1 hour ago
  • Aktualitete

Hoxha Mustafa: Duhet rrespektuar edhe Vuçiq, edhe ai është NJERI

“H.oxha nga Republika e Serbisë: “Ta respektojmë Vuciqin, Kosova është dj.ep i Serbisë. Myftiu nga…

1 hour ago
  • Aktualitete

Sondazh: A mendoni qe nuk jane manipuluar VOTIMET ?! PO-JO

Sondazh i bere online pasi shume qytetare ne kane shkruajtur qe nuk eshte ne rregull…

5 hours ago
  • Aktualitete

Po “tronditet” Opozita Levizja Vetevendosje fiton keto 5 Komuna

Deputetja nga radhët e VV-së, Fitore Pacolli përmes disa postimëve në Facebok ka bërë të…

5 hours ago
  • Aktualitete

E PABESUESHME/ Bekim Jashari po merr “goditje” nga ana e PDK-se dhe Mergim Lushtakut – Ja fjalet e papranueshme

E PABESUESHME/ Bekim Jashari po merr “goditje” nga ana e PDK-se dhe Mergim Lushtakut –…

5 hours ago
  • Aktualitete

Reagimi i Bekim Jasharit per humbjen e zgjedhjeve po le gjithe vendin pa fjale – E PAPRANUESHME

Kandidati për kryetar të Skenderajt, Bekim Jashari, ka thënë se pati vj,ed,hje,s të fitores përmes…

5 hours ago