Categories: Aktualitete

Reagon Edhe Kurti, Kërkon Largimin E Menjëhershëm Të Blerta Deliut Nga Posti I Deputetes! A PAJTOHENI?

Advertisement

Pas një deklarate të Blerta Deliut, që e quajti terrorist kunatin e ministres së Drejtësisë, Albulena Haxhiut, kanë reaguar politikanët, analistët dhe vet Grupi i Kumanovës.

Ndaj deputetes së P D K-së, Blerta Deliu – Kodra, ka reaguar edhe kryetari i Republikanëve të Kosovës, Faton Kurti.Ai përmes një postimi në face book, kërkon largimin e menjëhershëm të Deliut nga posti i deputetes.

“”Deputete” Deliu ti i quan “terr*oristë” ata të cilët luf*tuan për çli’rimin e Kosovës!Kjo të mundëson që sot ti në Kuvend të flasësh lirë dhe të paguhesh mirë për “kakarisje” pa sens.Duhet largim i menjëhershëm nga posti i Deputetes”, shkruan Faton Kurti, përcjell gazeta “Bota sot”.

Advertisement
Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Amaneti Patriarkut Irinej “Amanet Kosovën, mos ua falni shqiptarëve“!

Amaneti i fundit i Patriarkut serb Irinej, para së të h umbte j etën nga…

2 hours ago
  • Aktualitete

Zemaj:Do e rrezojme kete Qeveri se shpejti o popull

Ishministri i Shendetesise, Armend Zemaj, ka shpjeguar rrethanat e ngjar.jeve qe ndodhen naten e se…

2 hours ago
  • Aktualitete

Vulin: Kosova është e jona së shpejti do ia lëmë emrin Serbia e Vogël!

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin, përsëriti sot se presidenti i Serbisë është, duhet…

2 hours ago
  • Aktualitete

Arben Gashi: O Albin po të ishim ne në Qeveri, liberalizimi i vizave do ishte kryer!

Shefi i grupit parlamentar të LDK, Arben Gashi gjate konferences se sotme ka berë me…

2 hours ago
  • Aktualitete

Enver Hoxhaj:Vjosës e Albinit spo iu intereson për popull,vetëm për karrige e para

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj, në seancën e sotme të jashtëzakonshme…

2 hours ago
  • Aktualitete

Kurti: Vuçiq po kërkon “bosnjëzimin” e Kosovës. “Nuk ka me pa atë ëndërr”

Në një intervistë ekskluzive për “Pobjeda”, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, thotë se ndaj vendeve…

2 hours ago