Categories: Aktualitete

Recip.rociteti me Serbinë: Reagon Sali Berisha, ka disa fjalë për Ramën e Vuçiqin

Ish-kry/eministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka reaguar pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për vendosjen e recip/rocitetit me Serbinë, në çështjen e tar/gave të veturës, raporton Kosova ime.

Advertisement

Përmes një postimi në Facebook, Berisha e ka përshëndetur këtë vendim, derisa ka thënë se recip/rociteti i vendosur nga Kosova u impo/nua nga diskri/minimi që Beogradi u bënte makinave me ta/rga të Kosovës.

“Përshëndes këtë masë të Qev/erisë së Kosovës për vendosjen e recip/rocitetit midis vendeve të barabarta dhe dë/noj reagimin dest/abilizues të serbomadhit Vuçiq dhe heshtjen e arg/atit të tij në Tiranë, Zografi bis ndaj qëndrimit të pad/ronit të tij Vuçiq”, ka shkruar Berisha./Kosova ime

Postimi i plotë:

Kosova vendosi dje recip/rocitetin me Serbinë.

Advertisement

Të dashur miq, Repub/lika e Kosovës vendosi dje recip/rocitetin me Serbinë d.m.th makinat me ta/rga serbe që hyjnë në Kosovë detyrohen të vendosin tar/gë të përkohshme me afat skadimi 60 ditor që kushton euro 5 njëlloj sikundër Beogradi detyronte makinat e Kosovës që kalojnë në te/rritorin e Serbisë.

Pas kësaj mase reci/prociteti të imponuar nga diskr/iminimi që Beogradi u bënte makinave me ta/rga të Kosovës që udhëtonin në te/rritorin e Serbisë, serbët në veri të Kosovës me urdhër të Beogradit re/aguan me bll/okimin e rrugëve të cilat i ç’bllokoi Pol/icia e Kosovës.Përshëndes këtë masë të Qev/erisë së Kosovës për vendosjen e reci/procitetit midis vendeve të barabarta dhe dënoj re/agimin destab/ilizues të serbomadhit Vuçiq dhe heshtjen e argatit të tij në Tiranë, Zografi bis ndaj qëndrimit të padronit të tij Vuçiq”.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

LVV pa Albin Kurtin s’do ta kalonin as pragun

Dukekomentuar rezultatin e zgjedhjeve, gazetari Leonard Kerquki përmes një po stimi në Facebook, tha se…

56 mins ago
  • Aktualitete

A duhet të shpallet Edi Rama kryeministri më i mirë Shqipëtarë apo Albin Kurti?

Sondazh i bërë online nga portali ynë nga dita e sotme do të kemi mundesi…

59 mins ago
  • Aktualitete

Berat Buzhala “Urdhëron” Kosovarët mos të shkojnë për pushime në Shqipëri

Gazetari Berat Buzhala pas ngjarjeve me turistët spanjoll ka ironizuar me një postim në facebook:…

1 hour ago
  • Aktualitete

Bekim Jashari ishte në GARË kundër Sërbise, ata që se votuan TURP ju qoftë

Për zgjedhjet në Drenicë dhe fitorën e PDK-së, kundër Bekim Jasharit ka reaguar përsëri veprimtari…

1 hour ago
  • Aktualitete

Jashari: Të turpëruar duhet të ndihen ata që morën peng votën e qytetarëve, ne jemi fitues të vërtetë të zgjedhjeve

Kandidati për kryetar të Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, ka reaguar sërish pas rezultateve preliminare…

1 hour ago
  • Aktualitete

Jeta modeste e nipit të Adem Jasharit dhe udhëtimet luksoze të djalit të Hashim Thaçit

Presidenti Hashim Thaçi ka dy fotografi me heroin Adem Jashari dhe i publikon ato sa…

1 hour ago