Categories: Aktualitete

Serbët krenohen me shqiptarin që shpëtoi 6 pasagjerët nga flakët: Një hero i vërtetë

Lulzim Sulejmani është shqiptari i Preshevës, i cili, pasi doli vetë nga dritarja e autobusit që u përfshi nga flakët në Bullgari, shpëtoi edhe 6 persona. Në autobusin që u dogj, humbën jetën 45 persona, shqiptarë të Maqedonisë së Veriut. Sulejmani është me shtetësi serbe, por origjinë shqiptare, pasi jeton në Luginën e Preshevës.

Advertisement

Ajo që është vënë re ditën e sotme, ka të bëjë vëmendjne që po merr shqiptari.

Akti i shqiptarit ka bërë bujë në Serbi dhe mediat atje e kanë quajtur një hero të vërtetë. Autoritetet serbe i kanë uruar shërim të shpejtë, ndërsa ambasadori e ka vizituar në spital në Bullgari.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Si e vlërsoni qeverinë Kurti deri më tani?

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, bashkë me 12 ministrat e kabinetit qeverisës, kanë…

33 mins ago
  • Aktualitete

”Ditën më të zezë Kosovës ia kanë sjellë vetë udhëheqësit e saj”. A PAJTOHENI?

“Sipas kushteve që parashtron pala serbe në bisedimet mes Kosovës dhe Serbisë në Bruksel, përveC…

34 mins ago
  • Aktualitete

Kurti në Bruksel: Na liberalizoni vizat që të besojmë te BE-ja

Kryeministri Albin Kurti edhe sot në Bruksel ka kërkuar liberalizimin e vizave për Kosovën. Kurti…

36 mins ago
  • Aktualitete

Kjo është shtëpia “modeste” në Marigona Residence ku jeton Ramush Haradinaj (VIDEO)

Shtëpinë e ndërtuar me mjete vetanake dhe me ndihmë nga bashk.ëluf.tëtarët menjëherë pas luf.tës në…

37 mins ago
  • Aktualitete

Kurti “me dy fytyra” dje e lavdonte e sot e akuzon diasporën, ata janë “rreziku i parë..do ta sjellin virusin…”

Kr yeministri Albin Kurti duket se ka ndërruar mendje në relacion me diasporën. Ai deri…

39 mins ago
  • Aktualitete

Rrahman Jasharaj: Albin nëse punët si kryeminstër nuk t’dalin boll, hajde bëhu anëtar i yni

Në emisionin ‘Pressing’ në T7 po diskutohet për përp.lasjen e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti…

40 mins ago