Categories: Aktualitete

Serbët në veri vendosin ban.erin me mbishkrimin: Mirë se vini në Bashk.ësinë e Kom.unave Serbe

Serbët në veri të vendit po vazhdojnë të mbajnë të bll.okuara rrugët që të dërgojnë në pikat kuf.itare, përfshirë edhe atë në Jarinje. Në këtë pikë kufi.tare, serbët në shenje revo.lte së fundmi kanë ngritur edhe t.enda. Ndërsa, kanë vendosur edhe ban.erë me mbishkrimin “Mirë se vini në Bash.kësinë e Ko.munave Serbe”.

Advertisement

Qeve.ria e Kosovës ka vendosur masë recip.rociteti ndaj Serbisë për tar.gat e automj.eteve. Sipas vendimit të Qe.verisë së Kosovës, veturat që hyjnë nga Serbia duhet të pajisjen me ta.rga të përkohshme në pikë.kalimet kufi.tare të Kosovës. Këto ta.rga të përkohshme po u vendosen veturave në xhamat para dhe prapa. Qe.veria e Kosovës ka thënë se të gjithë shoferët me ta.rga të lëshuara nga Serbia duhet të paguajnë 5 euro për ta.rga të përkohshme dhe vlef.shmëria e tyre është 60 ditë.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Shqipëria më e fortë si asnjëherë më parë: Baza e NATO-S Në Shqipëri frikë për Greqinë dhe Serbinë!

NATO ka hyrë zyrtarisht në pjesën perëndimore të Ballkanit në një përpjekje për të bllokuar…

3 hours ago
  • Aktualitete

Hoxha Mustafa: Duhet rrespektuar edhe Vuçiq, edhe ai është NJERI

“H.oxha nga Republika e Serbisë: “Ta respektojmë Vuciqin, Kosova është dj.ep i Serbisë. Myftiu nga…

3 hours ago
  • Aktualitete

Sondazh: A mendoni qe nuk jane manipuluar VOTIMET ?! PO-JO

Sondazh i bere online pasi shume qytetare ne kane shkruajtur qe nuk eshte ne rregull…

6 hours ago
  • Aktualitete

Po “tronditet” Opozita Levizja Vetevendosje fiton keto 5 Komuna

Deputetja nga radhët e VV-së, Fitore Pacolli përmes disa postimëve në Facebok ka bërë të…

7 hours ago
  • Aktualitete

E PABESUESHME/ Bekim Jashari po merr “goditje” nga ana e PDK-se dhe Mergim Lushtakut – Ja fjalet e papranueshme

E PABESUESHME/ Bekim Jashari po merr “goditje” nga ana e PDK-se dhe Mergim Lushtakut –…

7 hours ago
  • Aktualitete

Reagimi i Bekim Jasharit per humbjen e zgjedhjeve po le gjithe vendin pa fjale – E PAPRANUESHME

Kandidati për kryetar të Skenderajt, Bekim Jashari, ka thënë se pati vj,ed,hje,s të fitores përmes…

7 hours ago