Categories: Aktualitete

Serbia jep “god.itje“ Kosovës ! kërkon që ti hapë arkivat e U Ç K-së nga ndërkombetarët…

Sekretari i Kuvendit të Serbise Veljko Odaloviq, ka thene sot se Beogradi po kërkon nga bashkesia nderkombëtare që të detyroje Prishtinen te hape arkivat e U Ç K-së, për të parë se çfarë ka ndodhur me të zh dukurit

Advertisement

Beogradi ka nje thirrje për Komunitetin Nderkombetar për të hapur arkivat ne Prishtine per te pare se çfare ka ndodhur me te zhdu.kurit, tha Odaloviç.

Ai thote se t rupat e shtate serbeve u gjetën në Gjakove disa vjet me pare dhe se kanë pritur te marrin doku mentacionin nga arkivat.

Ne kemi pritur per 19 vjet per te marre dokumentacionin, te cilin K F O R e beri por nuk e ndau, në më nyrë që të gjenim familjen Suta kovic në bu.nker, ku u vr.ane tre femije të mítur, si dhe babai dhe nëna u vr.anë në mënyrën më b ru tale.

Advertisement
Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

LVV pa Albin Kurtin s’do ta kalonin as pragun

Dukekomentuar rezultatin e zgjedhjeve, gazetari Leonard Kerquki përmes një po stimi në Facebook, tha se…

3 hours ago
  • Aktualitete

A duhet të shpallet Edi Rama kryeministri më i mirë Shqipëtarë apo Albin Kurti?

Sondazh i bërë online nga portali ynë nga dita e sotme do të kemi mundesi…

3 hours ago
  • Aktualitete

Berat Buzhala “Urdhëron” Kosovarët mos të shkojnë për pushime në Shqipëri

Gazetari Berat Buzhala pas ngjarjeve me turistët spanjoll ka ironizuar me një postim në facebook:…

3 hours ago
  • Aktualitete

Bekim Jashari ishte në GARË kundër Sërbise, ata që se votuan TURP ju qoftë

Për zgjedhjet në Drenicë dhe fitorën e PDK-së, kundër Bekim Jasharit ka reaguar përsëri veprimtari…

3 hours ago
  • Aktualitete

Jashari: Të turpëruar duhet të ndihen ata që morën peng votën e qytetarëve, ne jemi fitues të vërtetë të zgjedhjeve

Kandidati për kryetar të Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, ka reaguar sërish pas rezultateve preliminare…

3 hours ago
  • Aktualitete

Jeta modeste e nipit të Adem Jasharit dhe udhëtimet luksoze të djalit të Hashim Thaçit

Presidenti Hashim Thaçi ka dy fotografi me heroin Adem Jashari dhe i publikon ato sa…

3 hours ago