Categories: Aktualitete

Shikojeni si Ish-mi.nistri serb ndërron ta.rgat e veturës (PAMJE)

Ish-min.istri i Bujqësisë, Nenad Rikallo sot në pikë-kalimin ku.fitar Merdarë është parë se ka ndërruar tar.gat e veturës, kjo pas vendimit të fundit të Qev.erisë së Kosovës për recip.rocitet me Serbinë në çështjet e tar.gave.

Advertisement

Rikallo sot ka hyrë në Kosovë përmes pikë-kalimit kuf.itar Merdarë.

Rikallo ishte min.istër nga radhët e komunitetit serb në kohën e Qev.erisë Haradinaj.

Ai ishte shkarkuar në shkurt të 2019, pas ishte njëri ndër kushtet e Par.isë Soc.ialdemo.krate për vot.imin e Projektbuxhetit për vitin 2019.

Advertisement
Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Shqipëria më e fortë si asnjëherë më parë: Baza e NATO-S Në Shqipëri frikë për Greqinë dhe Serbinë!

NATO ka hyrë zyrtarisht në pjesën perëndimore të Ballkanit në një përpjekje për të bllokuar…

3 hours ago
  • Aktualitete

Hoxha Mustafa: Duhet rrespektuar edhe Vuçiq, edhe ai është NJERI

“H.oxha nga Republika e Serbisë: “Ta respektojmë Vuciqin, Kosova është dj.ep i Serbisë. Myftiu nga…

4 hours ago
  • Aktualitete

Sondazh: A mendoni qe nuk jane manipuluar VOTIMET ?! PO-JO

Sondazh i bere online pasi shume qytetare ne kane shkruajtur qe nuk eshte ne rregull…

7 hours ago
  • Aktualitete

Po “tronditet” Opozita Levizja Vetevendosje fiton keto 5 Komuna

Deputetja nga radhët e VV-së, Fitore Pacolli përmes disa postimëve në Facebok ka bërë të…

7 hours ago
  • Aktualitete

E PABESUESHME/ Bekim Jashari po merr “goditje” nga ana e PDK-se dhe Mergim Lushtakut – Ja fjalet e papranueshme

E PABESUESHME/ Bekim Jashari po merr “goditje” nga ana e PDK-se dhe Mergim Lushtakut –…

7 hours ago
  • Aktualitete

Reagimi i Bekim Jasharit per humbjen e zgjedhjeve po le gjithe vendin pa fjale – E PAPRANUESHME

Kandidati për kryetar të Skenderajt, Bekim Jashari, ka thënë se pati vj,ed,hje,s të fitores përmes…

7 hours ago