Categories: Aktualitete

Shkaku i Kurtit u bë Vuçiqi për spi.tal. Nuk është mësuar ai të kundërshtohet nga pushtetet e kaluara të Kosovës.

Ana.listi Skënder Mulliqi, ka kr.itikuar opo.zitën për reagimin e tyre, pas arritjes së marrë.veshjes mes Kosovës dhe Serbisë në Bruksel, lidhur me tar.gat e automjeteve.

Advertisement

Mulliqi ka thënë se rea.gimi i opozi.tës ishte inatçor dhe se po të mos ishte ndërmjetësi amerikan Gabriel Escobar, aku.zat ndaj Qeve.risë Kurti do të ishin edhe më të mëdha..

“Reagimi i opoz.itës për marr.ëveshjen për ta.rga me Serbinë në Bruksel, është pritur që të jetë kësaj radhe më pozitiv. Por, ja që nuk ishte. Ishte reagim inatçor së bashku me mediat që i kontrollojnë. Po të mos ishte ndërmjetësi amerikan, Escobar, këta do të lëshonin një varg kriti.kash të natyrave të tjera”, ka thënë Mulliqi për gazetën “Bota sot”.

Sipas tij, me marrë.veshjen nuk kanë fituar krimi.nelët serbë në veri të Kosovës.

Advertisement
Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Kush i pari u vendos në Ballkan – serbët apo shqiptarët?

Serbët nganjëherë janë edhe për keqardhje! Një pjesë e mirë e tyre ende besojnë se…

8 hours ago
  • Aktualitete

I gjithe Ballkani ne “KEMBE” te tronditur. Albin Kurtit i vjen perkrahje e madhe nga Gjermania

Nils Schmid ka pub.likuar nje video ne rrjetin social Twitter, ku ka shprehur hapur mbesh…

8 hours ago
  • Aktualitete

Ganimetja bën thirrje për rrëzimin e qeverisë Kurti: ‘Na lodhën tu na rrejt hajnat’

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, e ka kritikuar kryeministrin e Kosovës, Albin…

8 hours ago
  • Aktualitete

LAJM I MADH – Nga SHBA përgjigjen a e pranojnë bashkimin e Kosovës me Shqipërinë?

A e pranon SHBA bashkimin e Kosovës me Shqipërinë?Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Matthew Palmer…

8 hours ago
  • Aktualitete

Ish gruaja e Edi Ramës tregon historinë e prishjes së martesës: Linda Rama është një grua dinake që shkaktoi shum depresion te Gregu

Para 35 vitesh Matilda Makoçi ishte një nga ikonat dhe portretet më premtuese të kinematografisë…

10 hours ago
  • Aktualitete

Nga ora me diamante tek miliona sende me vlerë / Rama zbulon se çfarë fshihet në bodrumin e Kryeministrisë(VIDEO)

Kryeministri Edi Rama mbrëmjen e djeshme dha një intervistë për Blendi Fevziun, ku ka zbuluar…

10 hours ago