Categories: Aktualitete

Shoferi shqiptarë nga Shqipëria përplas kokën me derën e kamionit policit maqedonas pasi e fye në komb (video)

Një inc.ident mes një po.lici dhe një shoferi kamioni ka ndodhur në Qafë Thanë. Deputeti i zgjedhur i Partisë Demokratike për qarkun Dibër, Xhelal Mziu përmes një vi.deo të pos.tuar në rrjetin social në Facebook tregon mome.ntin e përp.lasjes së pol.icit me shoferin e kamionit. Sht yp rejkIamen e p0shtme dhe shfaqet v1de0

Advertisement

Nga pamjet e vi.deos shikohet sesi sho.feri i për.plas me derë ko.kën policit dhe ky i fundit ngj.itet dhe e go.det me gru.shta atë. Ndërkohë informacionet rrjedhin se pas ndalimit të policit ndaj shtetasit të shqipërisë, polici e ka fyer duke e sha.rë kombin shqiptar me pretendimin se shtetasi shqiptar nuk kupton gjuhën Maqedone, por ndodhi e kundërta nga se e priste dhe shoferi i kamionit e kuptoi atë dhe i nerv.ozuar e përp.lasi kokën e policit me derë.“Sjellje kriminale e policisë në Qafë Thane ”, shkruan Mziu.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Çedomir Jovanoviç Unë jam i mendimit se populli Shqiptarë është i Fjalës dhe Besnik

Lideri i Partisë Liberale Demokratike në Serbi, Cedomir Jovanoviç ka deklaruar se stabil ieti i…

32 seconds ago
  • Aktualitete

‘Lista Serbe largohet nga Qeveria Kurti’

Njohësi i marrëdhënieve shqiptaro-serbe, Fatmir Sheholli, thotë se presidenti serb, mund t’i tërheq ministrat nga…

4 mins ago
  • Aktualitete

Sheshel: Shqiptaret janë si “kingja”, Nuk mund te bëjnë asgjë

Udhëheqësi radikal i Serbisë, Vojisllav Sheshel tha sonte se shqiptarët nuk mund të bëjnë asgjë…

7 mins ago
  • Aktualitete

Rrahman Jasharaj: Albin nëse punët si kryeminstër nuk t’dalin boll, hajde bëhu anëtar i yni

Në emisionin ‘Pressing’ në T7 po diskutohet për përpl.asjen e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti…

3 hours ago
  • Aktualitete

Mushkolaj flet për Kurtin: VV iu paska kthy kësaj fores së lodhtë me flamuj kuq e zi

Mushkolaj në një postim në Facebook është shprehur se VV iu është kthyer “forës së…

3 hours ago
  • Aktualitete

Memli Krasniqi I Drejtohet Vjosa Osmanit Turp Të Qoftë E Injorove UÇK-Në

Reagim ndaj presidentes Vjosa Osmani, për mospërmendje të U.ÇK-së në përvjetorin e B.etejës së Koshares,…

3 hours ago