Categories: Aktualitete

Shpirti ua di si ja bëjnë/ Në gjithë këtë vapë banorët e Elbasanit janë pa ujë: Duam të lahemi se biem erë…

Qytetarët e Elbasanit vijojnë të kenë probleme me ujin e pijshëm. Ata dës hmojnë se uji prej ditësh nuk po shkon në shtëpitë e tyre, por edhe kur shkon orari është mjaft i red uktuar dhe ai është i pakonsumueshëm.Edhe pse ka vite qe premtohet ujë 24 orë bashkia e Elbasanit vijon të vuajë mungesën e ujit të pijshëm, në ato zona ku shkon orari është i kufizuar, ndërsa qytetarët shprehen se ai nuk është i konsumueshëm dhe detyrohen ta blejnë.

Advertisement

Të rev oltuar për këtë situatë qytetarët shprehen se presin në radhë nëpër çezmat publike për të marrë ujë, madje edhe natën.“Nuk kemi fare ujë. Na kanë thënë se do të na sjellin 24 orë ujë, por na e kanë bllokuar fare. Marrim ujë andej nga puset. Lahemi njëherë në 2 javë, se s’kemi me cfarë të lahemi.”

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Berisha: S’largohem nga Shqipëria dhe nëse hapin çështje pe.nale ndaj meje, këtu s’ka njëri që mund të më bur/gos

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka deklaruar mbrëmjen e sotme se do të përballet me çdo akuzë…

3 days ago
  • Aktualitete

Dëshmia e gjallë: Arre.stimi me dr.ogë i Koço Devoles në Itali, si angazhoi Sali Berisha avo.katin e Berluskonit dhe interesimi i Ilir Metës

Gazetari Mitro Çela ka publikuar së fundmi një libër me kujtime në nder të kolegut…

3 days ago
  • Aktualitete

Zbulohet pasuria e çmendur e Blendi Fevziut nga Bledi Mane: “7.5 milione euro ne banke, rroga e tij arrinë 37 mije euro, ka 11 shtepi dhe 3 vila

Det.aje të reja kanë dalë nga aks.identi i makinave shoqëruese të Sali Berishës në autostradën…

3 days ago
  • Aktualitete

Zbulohet pasuria e çmendur e Blendi Fevziut nga Bledi Mane: “7.5 milione euro ne banke, rroga e tij arrinë 37 mije euro, ka 11 shtepi dhe 3 vila

Duhen kater kembe te kercejne ta.ngo, dy k.urva duhen te çelin bordellon. Ndryshe nga vallzimi…

3 days ago
  • Aktualitete

Bota serbe dhe greke në habi pas dokumentit: “Serbët dhe grekët janë dy popuj me histori të falsifikuar në mënyrën më primitive!”

“Çʋditërisht edhe sot disa stʋdiʋes sllavë nga Maqedonia paraqiten më shov.inistë e ra.cistë kʋndër shqiptarëve,…

3 days ago
  • Aktualitete

Kaq Përqind E Shqiptarëve Janë Pro Bashkimit Shqipëri-Kosovë! A JENI JU PRO APO KUNDER?

Katër në pesë shqiptarë të Shqipërisë (79,2%) do të votonin pro bashkimit në një shtet…

3 days ago