Categories: Aktualitete

Shumë i lumtur do të isha i vde’kur se sa që e prita këtë pushtet Shqiptarë

Rifat Jashari flet se si nuk e ka pritur kurrë se do të vinte një kohë si kjo, pa shpresë dhe pa asnjë respekt për ata që vërtetë kanë dhënë në jetën e tyre, gjymtyrët, familjen, paranë, dhe sot ata që qeverisin e kanë katandisur vendin.

Advertisement

Madje është aq i dëshpëruar me realitetin sa, që thotë se një qind herë do të ishte më i lumtur sikur të ishte tanimë në botën e përtejme së bashku me Adem Jasharin dhe të tjerët.

“Edhe po them shyqyr që nuk janë gjallë, janë dek, se nuk e di se cka kish ndodhë. Pasha zotin ma kisha dashtë mu konë aty se sa me dhonë krejt botën, e mu konë këtu ku jam sot. Se kam mendu që shteti kështu ka me na trajtu, invalid, veteran…”, tha ai.

Ai përvec tjerash përmend edhe se si pushtetarët sillen me pasurin e shtetit, me pronat, deri tek veturat, ku zyrtarët, femra dhe meshkuj u kërkojnë shoferëve të tyre që me orë të tëra, dy, tri, katër orë, ti mbajnë ndezur makinat, derisa këta presin jashtë, ndërsa një zyrtar i huaj pret jashtë duke u dridhur derisa ti vijë vetura me marrën.

Advertisement
Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Amaneti Patriarkut Irinej “Amanet Kosovën, mos ua falni shqiptarëve“!

Amaneti i fundit i Patriarkut serb Irinej, para së të h umbte j etën nga…

1 hour ago
  • Aktualitete

Zemaj:Do e rrezojme kete Qeveri se shpejti o popull

Ishministri i Shendetesise, Armend Zemaj, ka shpjeguar rrethanat e ngjar.jeve qe ndodhen naten e se…

1 hour ago
  • Aktualitete

Vulin: Kosova është e jona së shpejti do ia lëmë emrin Serbia e Vogël!

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin, përsëriti sot se presidenti i Serbisë është, duhet…

1 hour ago
  • Aktualitete

Arben Gashi: O Albin po të ishim ne në Qeveri, liberalizimi i vizave do ishte kryer!

Shefi i grupit parlamentar të LDK, Arben Gashi gjate konferences se sotme ka berë me…

1 hour ago
  • Aktualitete

Enver Hoxhaj:Vjosës e Albinit spo iu intereson për popull,vetëm për karrige e para

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj, në seancën e sotme të jashtëzakonshme…

1 hour ago
  • Aktualitete

Kurti: Vuçiq po kërkon “bosnjëzimin” e Kosovës. “Nuk ka me pa atë ëndërr”

Në një intervistë ekskluzive për “Pobjeda”, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, thotë se ndaj vendeve…

1 hour ago