Categories: Aktualitete

‘Sokol Olldashin e υraηë’, dekΙarata e fortë e Frrok Çupit: Berisha të shkojë me një tufë luΙe te υαrri e t’i kërkojë ndjεsë

Analisti Frrok Çupi, ka komentuar përja.shtimin i ish- kryeministrit Sali Berisha, nga grupi parla.mentar i Par.tisë Dem.kratike.

Advertisement

Çupi u shpreh se Berisha duhet të kishte shkuar te varri i Sokol Olldashit, t’i çonte një tufë me lule dhe t’i thoshte

‘i dashur Sokol unë jam faj.tor ndaj teje, por siç ma bëri Luli do ma kishe bërë edhe ti’.

Çupit i futar në ‘Top Talk’, shkon edhe më tej. Pavarësisht se nuk ka fakte, ai beson se Sokol Olldashin e vr.anë,

por kot që e vranë se edhe ai sot po të kishte qenë në të njëjtën pozitë këtë gjë do kishte bërë.

Advertisement

“Berisha nuk fiton më, është i vde.kur. Berisha sot do bënte mirë të merrte një tufë me lule dhe të shkonte te varri i Olldashit dhe të thoshte ‘i dashur

Sokol unë jam fajtor ndaj teje, por siç ma bëri Luli do ma kishe bërë edhe ti’.

Çdo njeri kur ka një personazh polit.ik të tillë aq të dëmshëm për vendin, të mall.kuar për vendin. Sot Sokol Olldashi do kishte bërë të njëjtën gjë, kot e vr.anë.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Çfarë po ndodh?! Shër.bimi sek.ret turk go.det rëndë Mossad-in izraelit

Një ekìp prej 200 personash nga Organìzata Kombëtare e Ìnte.lìgjencës (MÌT) zbʋloì se një rrjet…

14 hours ago
  • Aktualitete

Çfarë po ndodh?! Shër.bimi sek.ret turk go.det rëndë Mossad-in izraelit

Një ekìp prej 200 personash nga Organìzata Kombëtare e Ìnte.lìgjencës (MÌT) zbʋloì se një rrjet…

14 hours ago
  • Aktualitete

Prejardhja e emrit Shqiptar! Origjina dhe kuptimi i tij

Pirroja ishte, ndoshta, sundimtari më i shquar i Epirit. Ai, si pasardhës i largët i…

14 hours ago
  • Aktualitete

Berisha bën thirrje drejt demokratëve: Përgatituni për pro.testa që Shqipëria nuk i ka parë kurrë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka paralajmëruar pro.testa të demokratëve për humbjen e PD në zgjedhjet e…

14 hours ago
  • Aktualitete

“U stërvit nga C.I.A dhe erdhi me mis.one sek.rete në Shqipëri për të vr.arë Enverin…”/ Historia e rrallë e agj.entit, që u mb.ajt dy v.jet në ar.kivol

Dashnor Kaloçi/ Publikohet historia e panjohur dhe të bujshme të ashtuquajturës “ba.nda Xhevdet Mustafa”, ku…

15 hours ago
  • Aktualitete

Nikollë Lesi tregon parashikimin e radhës: Berisha arr.estohet, Basha shpëton, PD shkrihet dhe në pushtet rri Rama për shumë gjatë

Nìkollë Lesì ka bërë një tjetër parashìkìm. Në gazetën e tìj “Koha Jonë” është pʋblìkʋar…

15 hours ago