Categories: Aktualitete

Sot ka nisur pele.grinazhi në Kishën Laçit, shqiptarët po lu.ten: Na sill shë.ndet e të mira!

Ditën e sotme ka nisur pele.grinazhi në Ki.shën e Shën Ndout në Laç. Shumë pele.grinë janë drejtuar këtë të martë drejt vendit të shenjtë për të bërë lu.tjet dhe për të shprehur dëshirat e tyre.Edhe pse është kohë panm dem ie, numri i besimtarëve është i lartë. Po licia e Lezhës ka ndërmarrë të gjitha masat për mbarëvajtjen e pel.egrinazhit.Thuaj na sill she.ndet e te mira! Dite te mbare o Shqiptar

Advertisement
Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Amaneti Patriarkut Irinej “Amanet Kosovën, mos ua falni shqiptarëve“!

Amaneti i fundit i Patriarkut serb Irinej, para së të h umbte j etën nga…

28 mins ago
  • Aktualitete

Zemaj:Do e rrezojme kete Qeveri se shpejti o popull

Ishministri i Shendetesise, Armend Zemaj, ka shpjeguar rrethanat e ngjar.jeve qe ndodhen naten e se…

30 mins ago
  • Aktualitete

Vulin: Kosova është e jona së shpejti do ia lëmë emrin Serbia e Vogël!

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin, përsëriti sot se presidenti i Serbisë është, duhet…

32 mins ago
  • Aktualitete

Arben Gashi: O Albin po të ishim ne në Qeveri, liberalizimi i vizave do ishte kryer!

Shefi i grupit parlamentar të LDK, Arben Gashi gjate konferences se sotme ka berë me…

34 mins ago
  • Aktualitete

Enver Hoxhaj:Vjosës e Albinit spo iu intereson për popull,vetëm për karrige e para

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj, në seancën e sotme të jashtëzakonshme…

35 mins ago
  • Aktualitete

Kurti: Vuçiq po kërkon “bosnjëzimin” e Kosovës. “Nuk ka me pa atë ëndërr”

Në një intervistë ekskluzive për “Pobjeda”, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, thotë se ndaj vendeve…

37 mins ago