Categories: Aktualitete

Spartak Ngjela i sigurt: “Pas 3 dekadash, Berisha s’hyn dot në parlament, erdhi fundi i hi.dhur”

Avokati Spartak Ngjela shprehet i sigurt se Sali Berisha nuk do të hyjë në parlament.

Advertisement

Sipas tij ish-kryeministrin e nda.lon li.gji i de.kr.imin.aliz.imit. Ai tha që Berisha të hyjë në parlament duket ta lejojë KQZ dhe më pas Komisioni i mandateve në parlament. Ndër të tjera ia tha se Berisha mund të fu.tet në parlament vetëm nëse e lë Rama.

‘Kush është non-grata në Amerikë nuk futet në parlament. Po të shk.elet li.gji hyn. Jemi dakord që ka një ligj që nuk e lej.on. Pika 2 e nenit 2, bile është pika 2 dhe ka nënpikat. Non-grata në Amerikë, i dëb.uar për cë.nim të int.eresit kombëtar. A ishte kështu motivi i aktit të DASH? Do hyjë thua, po si do hyjë? Do shkosh tek KQZ, që të marrë emër për emër mandatet.

Shumicën në KQZ e kanë socialistët. Nuk e kalon. Do shkojë në komisionin e mandateve. Ka proc.edurë shumë të rre.ptë. Pas kësaj, vjen ko.mision i mandateve në Kuvend që del me ve.ndim dhe nuk e pra.non. Edhe në kom.ision janë shumica socialistë.Nuk hyn dot, hyn vetëm në një rast, nëse e lejon Rama. Berisha e ka bërë li.gjin e dek.rimi.nali.zimit. Po je nongrata në BE e Amerikë nuk h.yn, mba.ron loja. Këta donin që me ligjin e dek.rimin.aliz.imit të fitonin ndaj Ramës, dhe fituan. Por këta e lejuan” tha Ngjela për “news24”.

Advertisement
Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Shqipëria më e fortë si asnjëherë më parë: Baza e NATO-S Në Shqipëri frikë për Greqinë dhe Serbinë!

NATO ka hyrë zyrtarisht në pjesën perëndimore të Ballkanit në një përpjekje për të bllokuar…

2 hours ago
  • Aktualitete

Hoxha Mustafa: Duhet rrespektuar edhe Vuçiq, edhe ai është NJERI

“H.oxha nga Republika e Serbisë: “Ta respektojmë Vuciqin, Kosova është dj.ep i Serbisë. Myftiu nga…

3 hours ago
  • Aktualitete

Sondazh: A mendoni qe nuk jane manipuluar VOTIMET ?! PO-JO

Sondazh i bere online pasi shume qytetare ne kane shkruajtur qe nuk eshte ne rregull…

6 hours ago
  • Aktualitete

Po “tronditet” Opozita Levizja Vetevendosje fiton keto 5 Komuna

Deputetja nga radhët e VV-së, Fitore Pacolli përmes disa postimëve në Facebok ka bërë të…

6 hours ago
  • Aktualitete

E PABESUESHME/ Bekim Jashari po merr “goditje” nga ana e PDK-se dhe Mergim Lushtakut – Ja fjalet e papranueshme

E PABESUESHME/ Bekim Jashari po merr “goditje” nga ana e PDK-se dhe Mergim Lushtakut –…

6 hours ago
  • Aktualitete

Reagimi i Bekim Jasharit per humbjen e zgjedhjeve po le gjithe vendin pa fjale – E PAPRANUESHME

Kandidati për kryetar të Skenderajt, Bekim Jashari, ka thënë se pati vj,ed,hje,s të fitores përmes…

6 hours ago