Categories: Aktualitete

Strehimi i Adriatik Lallës në Hungari ishte mundësuar nga Ilir Meta! 3 ditë pazare me despotin Viktor Orban

Ish-kryeprokurori Adriatik Llalla u ar.ratis nga Shqipëria disa ditë para dën.imit me vendim të formës së prerë për fshehje pasurie të krijuara me pa.ra të p.ista.Për t’i shp.ëtuar bu.rgut, Llalla është parë fillimisht në Romë, por ai nuk mund të qëndrojë në një vend me të cilin Shqipëria ka marrëveshje ekst.radimi, pasi rr.ezikon të kthehet me pr.anga në duar në Rinas brenda disa javëve.

Advertisement

Destin.acioni i Llallës është pikërisht Hungaria, e cila nën drejtimin despotit Viktor Orban është kthyer në str.ehën e pusht.etatëve dhe ish pushtetarëve të korruptuar të Ballkanit. I kthyer në de.len e zezë të Perëndimit, Orban strehon çdo pushtetar që dën.ohet për korr.upsion në Ballkan, për ta shp.ëtuar nga bu.rgu. Në vitin 2018, Orban strehoi ish-kryeministrin e Maqedonisë, Nikola Gruevski, i dë.nuar me 2 vite bu.rg për korr.upsion.

“Tani jam në Budapest dhe kërkova az.il politik nga autoritetet hungareze”, shkroi Nikolla Gruevski në faqen e ti personale në Facebook pasi u arr.atis në Hungari. Gruevski u arr.atis përmes Shqipërisë i ndihmuar nga miku i tij në punët e ze.za, Ilir Meta. Jo rastësisht, Gruevski dhe Orban kanë lidhje të forta me binomin famëkeq të Shqipërisë, Ilir Metën dhe Sali Berishën.
Po kush kush ka negociuar me Voktor Orban për strehimin e Adriatik Llallës në Hungari para se të dën.ohej për kor.rupsion?!

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Kush i pari u vendos në Ballkan – serbët apo shqiptarët?

Serbët nganjëherë janë edhe për keqardhje! Një pjesë e mirë e tyre ende besojnë se…

8 hours ago
  • Aktualitete

I gjithe Ballkani ne “KEMBE” te tronditur. Albin Kurtit i vjen perkrahje e madhe nga Gjermania

Nils Schmid ka pub.likuar nje video ne rrjetin social Twitter, ku ka shprehur hapur mbesh…

8 hours ago
  • Aktualitete

Ganimetja bën thirrje për rrëzimin e qeverisë Kurti: ‘Na lodhën tu na rrejt hajnat’

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, e ka kritikuar kryeministrin e Kosovës, Albin…

8 hours ago
  • Aktualitete

LAJM I MADH – Nga SHBA përgjigjen a e pranojnë bashkimin e Kosovës me Shqipërinë?

A e pranon SHBA bashkimin e Kosovës me Shqipërinë?Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Matthew Palmer…

8 hours ago
  • Aktualitete

Ish gruaja e Edi Ramës tregon historinë e prishjes së martesës: Linda Rama është një grua dinake që shkaktoi shum depresion te Gregu

Para 35 vitesh Matilda Makoçi ishte një nga ikonat dhe portretet më premtuese të kinematografisë…

10 hours ago
  • Aktualitete

Nga ora me diamante tek miliona sende me vlerë / Rama zbulon se çfarë fshihet në bodrumin e Kryeministrisë(VIDEO)

Kryeministri Edi Rama mbrëmjen e djeshme dha një intervistë për Blendi Fevziun, ku ka zbuluar…

10 hours ago