Categories: Aktualitete

Të shkojmë në Kosovë” – Usht.arët serbë tërbohen në këngë kërc’ënuese para Vuçiqit (VIDEO)

Xhand.armëria serbe ka prov okuar rë ndë sot në prezencë të presidentit të Serbisë, Aleksander Vuçiq.
Gjatë një parakalimi, ata kanë kënduar këngë me përmbajtje teks tuale kër cënuese.

Advertisement

“Të shkojmë në Kosovë. Kosova është Serbi”, është teksti i të ashtuquajturit “himn” të ushtrisë së Serbisë apo xhan darëve.

Kërc ënimeve para tyre nuk ua la keq as presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq i cili tha se ush.tria do të përgjigjet në çdo rast dhe se në këtë situatë serbët janë ata që fitojnë. /

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Kush i pari u vendos në Ballkan – serbët apo shqiptarët?

Serbët nganjëherë janë edhe për keqardhje! Një pjesë e mirë e tyre ende besojnë se…

2 hours ago
  • Aktualitete

I gjithe Ballkani ne “KEMBE” te tronditur. Albin Kurtit i vjen perkrahje e madhe nga Gjermania

Nils Schmid ka pub.likuar nje video ne rrjetin social Twitter, ku ka shprehur hapur mbesh…

2 hours ago
  • Aktualitete

Ganimetja bën thirrje për rrëzimin e qeverisë Kurti: ‘Na lodhën tu na rrejt hajnat’

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, e ka kritikuar kryeministrin e Kosovës, Albin…

2 hours ago
  • Aktualitete

LAJM I MADH – Nga SHBA përgjigjen a e pranojnë bashkimin e Kosovës me Shqipërinë?

A e pranon SHBA bashkimin e Kosovës me Shqipërinë?Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Matthew Palmer…

2 hours ago
  • Aktualitete

Ish gruaja e Edi Ramës tregon historinë e prishjes së martesës: Linda Rama është një grua dinake që shkaktoi shum depresion te Gregu

Para 35 vitesh Matilda Makoçi ishte një nga ikonat dhe portretet më premtuese të kinematografisë…

3 hours ago
  • Aktualitete

Nga ora me diamante tek miliona sende me vlerë / Rama zbulon se çfarë fshihet në bodrumin e Kryeministrisë(VIDEO)

Kryeministri Edi Rama mbrëmjen e djeshme dha një intervistë për Blendi Fevziun, ku ka zbuluar…

4 hours ago