Categories: Aktualitete

Tens.ίone në veri/ Aktivizohet K F O R-i

Tashmë sit.uata në veri të vendit është ten.sionuar mjaftë shumë.

Advertisement

Aerop.lanë luft.arakë serbë janë parë sot pothuajse gjatë gjithë kohës, duke fluruar afër Jarinjës.

Edhe dje kishte lëvizje të tilla të heli.kopterëve serb.

E, si shkak i kësaj siç tashmë në atë pjesë është ak.tivizuar edhe K F O R-i.

Krejt kjo pasi Serbia ka filluar një tens.ionim të situ.atës ku edhe po kër.cënojnë Kosovën.

Advertisement

Burime të gazetës “Bota sot“, thonë se, K F O R-i tashmë do të përkujdesët për ruajtjen e qetësisë në veri.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

A ka përhajr, Ganimete Musliu vendos ti jep fund beqaris me këtë person që e njihni të gjithë

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Ganimete Musliu asnjëherë pothuajse nuk ka bërë publike diçka nga…

7 mins ago
  • Aktualitete

A do e votonit Xhavit Halitin për President në vend të Vjosës?PO apo JO?

Haliti është ndër njerëzit më të paprekshëm në PDK, dhe në vazhdimësi ka qenë në…

9 mins ago
  • Aktualitete

“Shkurt dhe qartë” nga Yuri Kim: SHBA do u kërkojë llogari të korruptuarve, disa të tjerë janë në listë

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim, e anë të një postimi në…

10 mins ago
  • Aktualitete

“Shkurt dhe qartë” nga Yuri Kim: SHBA do u kërkojë llogari të korruptuarve, disa të tjerë janë në listë

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim, e anë të një postimi në…

11 mins ago
  • Aktualitete

Si agjente e Enver Hoxhës: Si ndodhi arr.atisja e Vaçe Zelës gjatë turneut në Greqi dhe pse u zem.ërua sigurimi

Nga Emisioni “Vetting” : “Pallati i madh i Kulturës”, mban titullin do.sja e Sigu.rimit të…

12 mins ago
  • Aktualitete

SONDAZH:Kush mendoni se është politikan me i mirë: Thaçi apo Kurti ? Komentoni

albin Kurti politikan dhe akti.vist shqiptar, i cili sherbeu si krye ministri i Kosoves prej…

1 hour ago