Categories: Aktualitete

Tërmkolli Kurtit: Kryeministër, vepro ose ec

Ish-dep.utetja e LDK-së, Melihate Tërmkolli, ka reaguan pas dje.gies së disa instit.ucioneve në veri të Kosovës.

Advertisement

Përmes një postimi në Facebook, Tërmkolli ka thënë se tani kur Kurti është në pushtet, dje.gien e ins.titucioneve “ua ka ‘lënë’ serbëve në veri”.

“Kurti tani është në pu.shtet, dje.gien e insti.tucioneve të Kosovës, ua ka ‘lënë’ serbëve në veri, apo më saktë Listës serbe dhe min.istrave nga kjo listë të cilët ‘dje.gin e pjekin’ në prani dhe në sy të Një.sisë Spe..ciale të Policisë së Kosovës. Tu.rp i madh dhe dë.shtim i madh, madje edhe rre.zik i madh”, ka shkruar ajo..

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Shqipëria më e fortë si asnjëherë më parë: Baza e NATO-S Në Shqipëri frikë për Greqinë dhe Serbinë!

NATO ka hyrë zyrtarisht në pjesën perëndimore të Ballkanit në një përpjekje për të bllokuar…

3 hours ago
  • Aktualitete

Hoxha Mustafa: Duhet rrespektuar edhe Vuçiq, edhe ai është NJERI

“H.oxha nga Republika e Serbisë: “Ta respektojmë Vuciqin, Kosova është dj.ep i Serbisë. Myftiu nga…

3 hours ago
  • Aktualitete

Sondazh: A mendoni qe nuk jane manipuluar VOTIMET ?! PO-JO

Sondazh i bere online pasi shume qytetare ne kane shkruajtur qe nuk eshte ne rregull…

6 hours ago
  • Aktualitete

Po “tronditet” Opozita Levizja Vetevendosje fiton keto 5 Komuna

Deputetja nga radhët e VV-së, Fitore Pacolli përmes disa postimëve në Facebok ka bërë të…

6 hours ago
  • Aktualitete

E PABESUESHME/ Bekim Jashari po merr “goditje” nga ana e PDK-se dhe Mergim Lushtakut – Ja fjalet e papranueshme

E PABESUESHME/ Bekim Jashari po merr “goditje” nga ana e PDK-se dhe Mergim Lushtakut –…

6 hours ago
  • Aktualitete

Reagimi i Bekim Jasharit per humbjen e zgjedhjeve po le gjithe vendin pa fjale – E PAPRANUESHME

Kandidati për kryetar të Skenderajt, Bekim Jashari, ka thënë se pati vj,ed,hje,s të fitores përmes…

6 hours ago