Categories: Aktualitete

Tezaku I Glauk Konjufcës Kandidat Për Kryetar Të Shtimes

Advertisement

avorizimi i familjarëve nga njerëzit kryesorë të Lëvizjes Vetëvendosje nuk është duke u bërë vetëm nëpër institucione, por edhe në strukturat e saj partiake. Përveç punësimeve të familjarëve të zyrtarëve të lartë të kësaj partie, njerëzit kryesorë të Vetëvendosjes po e ushtrojnë ndikimin e tyre edhe nëpër struktura, që familjarët dhe të afërmit t’i kandidojnë në nivel lokal. Rasti i fundit është me Qemajl Aliun nga fshati Godanc i Komunës së Shtimes, i cili njëherit është edhe tezak i Kryetarit të Kuvendit, Glauk Konjufcës Hvp mark,etIngvn 5 svkonda vazhdo PVMJET EKSKLVZlVE Hap fotën 5 svekonda dhe te shfvqen pvmjet eksklvzive

Në Qendrën e Lëvizjes Vetëvendosje në Shtime, javë më parë në garën e brendshme të kandidimit për Kryetar të Shtimes ishin Adnan Ademi dhe Fatmir Rashiti. Ademi në mënyrë absolute e kishte fituar garën ndaj Rashitit. Por, sipas burimeve brenda Qendrës së Vetëvendosjes në Shtime, fuqia dhe ndikimi i Glauk Konjufcës ka bërë që në kundërshtim me rregullat statutore të Lëvizjes Vetëvendosje, të favorizohet tezaku i Konjufcës si kandidat për kryetar, gjë që ka prodhuar pakënaqësi të shumta tek aktivistët e këtij subjekti politik. Në zgjedhjet parlamentare të vitit 2019, Qemajl Aliu kishte grumbulluar gjithsej 1486 vota. Nga ana e PDK-së, kandidat është kryetari aktual i Shtimes, Naim Ismajli, ndërsa nga ana e LDK-së është Bedri Zeqiri. Hvp mark,etIngvn 5 svkonda vazhdo PVMJET EKSKLVZlVE Hap fotën 5 svekonda dhe te shfvqen pvmjet eksklvzive

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Amaneti Patriarkut Irinej “Amanet Kosovën, mos ua falni shqiptarëve“!

Amaneti i fundit i Patriarkut serb Irinej, para së të h umbte j etën nga…

40 mins ago
  • Aktualitete

Zemaj:Do e rrezojme kete Qeveri se shpejti o popull

Ishministri i Shendetesise, Armend Zemaj, ka shpjeguar rrethanat e ngjar.jeve qe ndodhen naten e se…

42 mins ago
  • Aktualitete

Vulin: Kosova është e jona së shpejti do ia lëmë emrin Serbia e Vogël!

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin, përsëriti sot se presidenti i Serbisë është, duhet…

44 mins ago
  • Aktualitete

Arben Gashi: O Albin po të ishim ne në Qeveri, liberalizimi i vizave do ishte kryer!

Shefi i grupit parlamentar të LDK, Arben Gashi gjate konferences se sotme ka berë me…

46 mins ago
  • Aktualitete

Enver Hoxhaj:Vjosës e Albinit spo iu intereson për popull,vetëm për karrige e para

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj, në seancën e sotme të jashtëzakonshme…

47 mins ago
  • Aktualitete

Kurti: Vuçiq po kërkon “bosnjëzimin” e Kosovës. “Nuk ka me pa atë ëndërr”

Në një intervistë ekskluzive për “Pobjeda”, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, thotë se ndaj vendeve…

49 mins ago