Categories: Aktualitete

“Thaçi dhe Veseli me shërbimin francez dhe serb, Mitrovicën e bënë dy copa”

-“Ish-eprori i lartë i Ush.trisë Çlirim.tare të Kosovës, Naim Miftari, ka treguar një ngjarje të vitit 1999 kur në Shtabin e Përgjithshëm të U Ç K-së, Agim Çeku i kishtë thënë që mos të dërgoj shkresa në gazetën “Bota sot”.

Advertisement

Miftari, thotë se, Çeku asnjëherë nuk ka qenë komandant i njëmend i Sht.abit të Përgjithshëm të U Ç K-së, pasi nuk ka marrë asnjëherë vendime të pavarura, por ka qënë një kukull që e kanë sjell nga Kroacia në Kosovë.

Miftari thekson se, atë e ka sjellë Xhavit Haliti përmes Bedri Selmanit dhe i ka shërbyer ka.uzës së klanit të Rognerit si Hashim Thaçit, Azem Sylës, Xhavit Halitit, Kadri Veselit dhe Adem Grabovcit.

Ai ka treguar edhe një ngjarje tjetër që ka të bëjë me një urdhër të vonshëm të Sht.abit të Përgjithshëm për t’u takuar përmes tri zja.rreve me një helik.opter të N A T O-s në fshatin Novolan të Vushtrrisë.

Gjithashtu sipas Miftarit, futja e U Ç K-së në Tavnik të Mitrovicës ishte bë pa miratimin e Sht.abit të Përgjithshëm.

Advertisement
Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Shqipëria më e fortë si asnjëherë më parë: Baza e NATO-S Në Shqipëri frikë për Greqinë dhe Serbinë!

NATO ka hyrë zyrtarisht në pjesën perëndimore të Ballkanit në një përpjekje për të bllokuar…

2 hours ago
  • Aktualitete

Hoxha Mustafa: Duhet rrespektuar edhe Vuçiq, edhe ai është NJERI

“H.oxha nga Republika e Serbisë: “Ta respektojmë Vuciqin, Kosova është dj.ep i Serbisë. Myftiu nga…

3 hours ago
  • Aktualitete

Sondazh: A mendoni qe nuk jane manipuluar VOTIMET ?! PO-JO

Sondazh i bere online pasi shume qytetare ne kane shkruajtur qe nuk eshte ne rregull…

6 hours ago
  • Aktualitete

Po “tronditet” Opozita Levizja Vetevendosje fiton keto 5 Komuna

Deputetja nga radhët e VV-së, Fitore Pacolli përmes disa postimëve në Facebok ka bërë të…

6 hours ago
  • Aktualitete

E PABESUESHME/ Bekim Jashari po merr “goditje” nga ana e PDK-se dhe Mergim Lushtakut – Ja fjalet e papranueshme

E PABESUESHME/ Bekim Jashari po merr “goditje” nga ana e PDK-se dhe Mergim Lushtakut –…

6 hours ago
  • Aktualitete

Reagimi i Bekim Jasharit per humbjen e zgjedhjeve po le gjithe vendin pa fjale – E PAPRANUESHME

Kandidati për kryetar të Skenderajt, Bekim Jashari, ka thënë se pati vj,ed,hje,s të fitores përmes…

6 hours ago