Categories: Aktualitete

Thaçi nga Ha.ga i drejtohet me letër popullit të Kosovës. Re.agimi i tij po dridh vendin per ngjarjet ne veri me recip.rocitetin

Diteve te fundit nga Qe/veria e Rep/ublikes se Kosoves eshte vendosur recip/rociteti ndaj serbise per ta/rgat e perkohshme te automjeteve qe kalojne neper territ.orin e serbise. Kete vendim e kumtoi vete kry.eministri i vendit Albin Kurti.Ai pati shume levdata edhe nga kunde.rshtaret edhe nga miqte e tij, por edhe kri.tikat nuk munguan gjithashtu. Per momentin situata eshte stabile ku Nj.esia Spec.iale e Kosoves gjendet ne piken kufi.tare ne Jarinje per te mbajtur situ.aten ne kontroll.Ajo qe na habit me se shumti eshte re.agimi i ish pre.sidentit te vendit Hashim Thaçi i cili momentalisht gjendet ne Hage, ai nuk ka pasur mundesine qe te jape nje dek.larate zyr.tare per qendrimet e tij mbi reci.procitetin ndaj serbise. Per te rejat me te fundit na ndiqni. /Hitshqipvideo/

Advertisement
Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Shqipëria më e fortë si asnjëherë më parë: Baza e NATO-S Në Shqipëri frikë për Greqinë dhe Serbinë!

NATO ka hyrë zyrtarisht në pjesën perëndimore të Ballkanit në një përpjekje për të bllokuar…

3 hours ago
  • Aktualitete

Hoxha Mustafa: Duhet rrespektuar edhe Vuçiq, edhe ai është NJERI

“H.oxha nga Republika e Serbisë: “Ta respektojmë Vuciqin, Kosova është dj.ep i Serbisë. Myftiu nga…

3 hours ago
  • Aktualitete

Sondazh: A mendoni qe nuk jane manipuluar VOTIMET ?! PO-JO

Sondazh i bere online pasi shume qytetare ne kane shkruajtur qe nuk eshte ne rregull…

7 hours ago
  • Aktualitete

Po “tronditet” Opozita Levizja Vetevendosje fiton keto 5 Komuna

Deputetja nga radhët e VV-së, Fitore Pacolli përmes disa postimëve në Facebok ka bërë të…

7 hours ago
  • Aktualitete

E PABESUESHME/ Bekim Jashari po merr “goditje” nga ana e PDK-se dhe Mergim Lushtakut – Ja fjalet e papranueshme

E PABESUESHME/ Bekim Jashari po merr “goditje” nga ana e PDK-se dhe Mergim Lushtakut –…

7 hours ago
  • Aktualitete

Reagimi i Bekim Jasharit per humbjen e zgjedhjeve po le gjithe vendin pa fjale – E PAPRANUESHME

Kandidati për kryetar të Skenderajt, Bekim Jashari, ka thënë se pati vj,ed,hje,s të fitores përmes…

7 hours ago