Categories: Aktualitete

Thuaj Iamtumirë dia’betit: Kura pa iIa.çe dhe asnjë Iodhje! Provo dhe Bindu..!?

Grupi i sëm.undjeve metab.olike kur nivelet e sheqerit në gjak janë të larta për një periudhë të gjatë kohore njihet si diabet.

Advertisement

Dia.beti shfaqet kur pankreasi nuk është i aftë të prodhojë mjaftueshëm ins.ulinë dhe, si rezultat i kësaj, gjendet shumë glu.kozë në gj.ak. Prandaj, trupi nuk mund të prodhojë mjaftueshëm ins.ulinë për t’i mirëmbajtur nivelet normale të glu.kozës në gj.ak.
or, fatmirësisht ekzistojnë disa mënyra për ta kontrolluar këtë sëmundje dhe për të pasur një je.të normale.

Simp.tomat e di.abetit:– Humbja e peshës– Etje e tepërt– Uri– lodhje– Probleme me lëkurë.Më poshtë e keni një il.aç natyral i cili i largon lëngjet e tepërta dhe i normalizon nivelet e sheqerit në gj.ak.

Përbërësit:
– Një pras me rrënjë
– Dy litra ujë mineral
Pastrojeni mirë prasin dhe vendoseni atë në një shishe të mbushur me 60 ml ujë. Lëreni ashtu për 24 orë.Këtë pije konsumoni ditën e nesërme në vend të ujit dhe metodën përsëriteni derisa t’i vëreni rezultatet.

Advertisement
Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Berisha: S’largohem nga Shqipëria dhe nëse hapin çështje pe.nale ndaj meje, këtu s’ka njëri që mund të më bur/gos

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka deklaruar mbrëmjen e sotme se do të përballet me çdo akuzë…

3 days ago
  • Aktualitete

Dëshmia e gjallë: Arre.stimi me dr.ogë i Koço Devoles në Itali, si angazhoi Sali Berisha avo.katin e Berluskonit dhe interesimi i Ilir Metës

Gazetari Mitro Çela ka publikuar së fundmi një libër me kujtime në nder të kolegut…

3 days ago
  • Aktualitete

Zbulohet pasuria e çmendur e Blendi Fevziut nga Bledi Mane: “7.5 milione euro ne banke, rroga e tij arrinë 37 mije euro, ka 11 shtepi dhe 3 vila

Det.aje të reja kanë dalë nga aks.identi i makinave shoqëruese të Sali Berishës në autostradën…

3 days ago
  • Aktualitete

Zbulohet pasuria e çmendur e Blendi Fevziut nga Bledi Mane: “7.5 milione euro ne banke, rroga e tij arrinë 37 mije euro, ka 11 shtepi dhe 3 vila

Duhen kater kembe te kercejne ta.ngo, dy k.urva duhen te çelin bordellon. Ndryshe nga vallzimi…

3 days ago
  • Aktualitete

Bota serbe dhe greke në habi pas dokumentit: “Serbët dhe grekët janë dy popuj me histori të falsifikuar në mënyrën më primitive!”

“Çʋditërisht edhe sot disa stʋdiʋes sllavë nga Maqedonia paraqiten më shov.inistë e ra.cistë kʋndër shqiptarëve,…

3 days ago
  • Aktualitete

Kaq Përqind E Shqiptarëve Janë Pro Bashkimit Shqipëri-Kosovë! A JENI JU PRO APO KUNDER?

Katër në pesë shqiptarë të Shqipërisë (79,2%) do të votonin pro bashkimit në një shtet…

3 days ago