Categories: Aktualitete

T’lumtë Isa Mustafa që nuk e lë brenda LDK-së, kjo është hyzmeqare e nazístëve

Gazetari Ridvan Berisha ka pasur disa a kuza për kryediplomaten e Kosovës, Donika Gërvallën pasi që dje është bërë e ditur se e njejta ka r efuzuar prezencën e TMK-së në rivarrímin e babait të saj, Jusuf Gërvallës, raporton Gazeta Express.Në një shkrim në Facebook, Berisha ka thënë se ministrja Gërvalla d yshon se është “hyzmeqare e nazístëve”.Ai tutje, thotë se me gjasë edhe kryeministri Albin Kurti është në të njejtën fr ekuencë më Gërvallën.Ja postimi tij: sht yp rejkIamen e mp0shtme dhe dalin pamjet

Advertisement
Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Amaneti Patriarkut Irinej “Amanet Kosovën, mos ua falni shqiptarëve“!

Amaneti i fundit i Patriarkut serb Irinej, para së të h umbte j etën nga…

17 mins ago
  • Aktualitete

Zemaj:Do e rrezojme kete Qeveri se shpejti o popull

Ishministri i Shendetesise, Armend Zemaj, ka shpjeguar rrethanat e ngjar.jeve qe ndodhen naten e se…

18 mins ago
  • Aktualitete

Vulin: Kosova është e jona së shpejti do ia lëmë emrin Serbia e Vogël!

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin, përsëriti sot se presidenti i Serbisë është, duhet…

21 mins ago
  • Aktualitete

Arben Gashi: O Albin po të ishim ne në Qeveri, liberalizimi i vizave do ishte kryer!

Shefi i grupit parlamentar të LDK, Arben Gashi gjate konferences se sotme ka berë me…

22 mins ago
  • Aktualitete

Enver Hoxhaj:Vjosës e Albinit spo iu intereson për popull,vetëm për karrige e para

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj, në seancën e sotme të jashtëzakonshme…

24 mins ago
  • Aktualitete

Kurti: Vuçiq po kërkon “bosnjëzimin” e Kosovës. “Nuk ka me pa atë ëndërr”

Në një intervistë ekskluzive për “Pobjeda”, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, thotë se ndaj vendeve…

26 mins ago