Categories: Aktualitete

Trа.agjike! Нum.bín Je Tén Dy Fëmijë, Раѕi Shtëpia Рërfshíhet Nga Zjá.rri

Dy fëmijë, një i moshës 12 dhe 13 vjeçarë kanë v dekur sot në fshatin Ujz të Komunës së Gjakovës pasi shtëpia ishte përfshiirë nga zjárri.

Advertisement

Kështu ka bërë të ditur për KosovaPress, zëdhënësi i PoI.icisë së Kosovës për Rajonin e Gjakovës, Nystret Gjurkaj.
“Rreth orës 09:05 poI.icia Rajonale në Gjakovë ka pranuar njoftim se në fshatin Ujz, KK. Gjakovë një objekt është përfshiire nga zj arri. Pátrulla poIicore së bashku me ekipin e zjarr.fikësve kane arritur ne vendngjarjje.

Dyshóhet qe brenda objektit që ishte i përfshírë nga zj arri kane mbetur dy persona te mitur, ekipet e Zj arrfikësve janë duke bere përpjekje ta lokalizojnë zjarrín dhe sipas zjarr.fikéseve dyshóhet se brenda gjinden dy persona të karbonizuar( djegur).

Ne vendngjarjee kanë dalë të gjitha ekipet relevante poI.icore, si dhe Prok.urori Kujdestar i Shtetit”, tregon Gjurkaj.
“Top Channel”

Advertisement
Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Shqipëria më e fortë si asnjëherë më parë: Baza e NATO-S Në Shqipëri frikë për Greqinë dhe Serbinë!

NATO ka hyrë zyrtarisht në pjesën perëndimore të Ballkanit në një përpjekje për të bllokuar…

3 hours ago
  • Aktualitete

Hoxha Mustafa: Duhet rrespektuar edhe Vuçiq, edhe ai është NJERI

“H.oxha nga Republika e Serbisë: “Ta respektojmë Vuciqin, Kosova është dj.ep i Serbisë. Myftiu nga…

3 hours ago
  • Aktualitete

Sondazh: A mendoni qe nuk jane manipuluar VOTIMET ?! PO-JO

Sondazh i bere online pasi shume qytetare ne kane shkruajtur qe nuk eshte ne rregull…

7 hours ago
  • Aktualitete

Po “tronditet” Opozita Levizja Vetevendosje fiton keto 5 Komuna

Deputetja nga radhët e VV-së, Fitore Pacolli përmes disa postimëve në Facebok ka bërë të…

7 hours ago
  • Aktualitete

E PABESUESHME/ Bekim Jashari po merr “goditje” nga ana e PDK-se dhe Mergim Lushtakut – Ja fjalet e papranueshme

E PABESUESHME/ Bekim Jashari po merr “goditje” nga ana e PDK-se dhe Mergim Lushtakut –…

7 hours ago
  • Aktualitete

Reagimi i Bekim Jasharit per humbjen e zgjedhjeve po le gjithe vendin pa fjale – E PAPRANUESHME

Kandidati për kryetar të Skenderajt, Bekim Jashari, ka thënë se pati vj,ed,hje,s të fitores përmes…

7 hours ago