Categories: Aktualitete

Trajkoviq në intervistë: Mirë ishte me Thaçin sepse me Albinin nuk po diskutohet spo lshon ‘Pe’

Kryetarja e Lëvizjes Evropiane të Serbëve në Kosovë dhe ish-deputetja e Kuvendit të Kosovës, Rada Trajkoviq, thotë se “formimi i qeverisë lokale mono-etnike në Bujanoc, me ndërhyrje të drejtpërdrejtë nga Tirana, tregon qartë se dialogu Kosovë-Serbi udhëhiqet nga Aleksandar Vuçiq dhe Edi Rama”.Politikania serbe nga Kosova, siç raportojnë mediat serbe, ka thënë se koalicioni i partive shqiptare që kanë këshilltarë në Asamblenë Komunale të Bujanocit, është nënshkruar në Tiranë.

Advertisement
Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Kush i pari u vendos në Ballkan – serbët apo shqiptarët?

Serbët nganjëherë janë edhe për keqardhje! Një pjesë e mirë e tyre ende besojnë se…

9 hours ago
  • Aktualitete

I gjithe Ballkani ne “KEMBE” te tronditur. Albin Kurtit i vjen perkrahje e madhe nga Gjermania

Nils Schmid ka pub.likuar nje video ne rrjetin social Twitter, ku ka shprehur hapur mbesh…

9 hours ago
  • Aktualitete

Ganimetja bën thirrje për rrëzimin e qeverisë Kurti: ‘Na lodhën tu na rrejt hajnat’

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, e ka kritikuar kryeministrin e Kosovës, Albin…

9 hours ago
  • Aktualitete

LAJM I MADH – Nga SHBA përgjigjen a e pranojnë bashkimin e Kosovës me Shqipërinë?

A e pranon SHBA bashkimin e Kosovës me Shqipërinë?Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Matthew Palmer…

9 hours ago
  • Aktualitete

Ish gruaja e Edi Ramës tregon historinë e prishjes së martesës: Linda Rama është një grua dinake që shkaktoi shum depresion te Gregu

Para 35 vitesh Matilda Makoçi ishte një nga ikonat dhe portretet më premtuese të kinematografisë…

11 hours ago
  • Aktualitete

Nga ora me diamante tek miliona sende me vlerë / Rama zbulon se çfarë fshihet në bodrumin e Kryeministrisë(VIDEO)

Kryeministri Edi Rama mbrëmjen e djeshme dha një intervistë për Blendi Fevziun, ku ka zbuluar…

12 hours ago