Categories: Aktualitete

Tronditet opinioni serb: “Opozita në Serbi dëshiron ta njoh shtetin e Kosovës”

Lista Serbe ka deklaruar se partitë opozitare serbe duke ditur se si bazë të fortë elek.torale kandidati për pres.ident të Serbisë, Aleksandar Vuçiq e ka Kosovën, janë në përpjekje të ndalojnë procesin zgjedhor në Kosovë.

Advertisement

“Shfaqje të tilla vetëm sa kanë nisur, ata dhe mentorët e tyre shihet se janë në përpjekje të ‘god.asin’ në ditën e zgjedhjeve. Opozita preferon që në këtë proces zgjedhor të ak.uzoj për mashtrim”, thuhet në reagimin e Listës Serbe, transmeton .

Kjo listë ka shtuar se më këto veprime opozita serbe tregon se dëshiron ta njoh Kosovën.

Par.titë opozitare serbe kanë deklaruar se Vuçiq është duke përdorur metodat e Millosheviqit i cili më parë ka vjedhur vota nga Kosova.

Advertisement
Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Prifti serb: Ka ardhur koha që të kthehemi përsëri në Kosovë

Nuk resht së politizuari dhe polarizuar sítuatën kreu i Kishës Ortodokse: Do të kthemi në…

4 hours ago
  • Aktualitete

Nga SHBA vjen lajmi qe po dridh Ballkanin – Greqia drejt njohjes së Kosovës?!

Kosova temē nē takimin e Dendias me Blinkenin: A po lēviz Greqia drejt njohjes? Shtetet…

4 hours ago
  • Aktualitete

Testamenti pasuror që ja mbajti të fshehur Nexhmija burrit të saj Enver Hoxhës në ’81-in dhe pas v.dekjes së tij, shkoi në….

Publikohen disa dokumenta të rralla arkivore të nxjerra nga Arkivi i Ministrisë së Punëve të…

4 hours ago
  • Aktualitete

Marrëveshja serbo-turke e vitit 1938: sa para i’a jepte Serbia Turqisë për dë.bimin e shqiptarëve

Në vitin 1938 qeveria e mbretërisë jugosllave ka nënshkruar një konventë me qeverinë e Republikës…

4 hours ago
  • Aktualitete

Marrëveshja serbo-turke e vitit 1938: sa para i’a jepte Serbia Turqisë për dë.bimin e shqiptarëve

Në vitin 1938 qeveria e mbretërisë jugosllave ka nënshkruar një konventë me qeverinë e Republikës…

5 hours ago
  • Aktualitete

Selakoviq:Thaçi është ka’sap i Ballkanit, i thotë Osmanit se Vuçiqi është presidenti yt

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Nikola Selakoviq, në fjalën e tij në mbledhjen e Këshillit…

5 hours ago