Categories: Aktualitete

Tronditet opinioni serb: “Opozita në Serbi dëshiron ta njoh shtetin e Kosovës”


Lista Serbe ka deklaruar se partitë opozitare serbe duke ditur se si bazë të fortë elektorale kandidati për president të Serbisë, Aleksandar Vuçiq e ka Kosovën, janë në përpjekje të ndalojnë procesin zgjedhor në Kosovë.

Advertisement

“Shfaqje të tilla vetëm sa kanë nisur, ata dhe mentorët e tyre shihet se janë në përpjekje të ‘godasin’ në ditën e zgjedhjeve. Opozita preferon që në këtë proces zgjedhor të akuzoj për mashtrim”, thuhet në reagimin e Listës Serbe, transmeton .

Kjo listë ka shtuar se më këto veprime opozita serbe tregon se dëshiron ta njoh Kosovën.

Partitë opozitare serbe kanë deklaruar se Vuçiq është duke përdorur metodat e Millosheviqit i cili më parë ka vjedhur vota nga Kosova.

Advertisement
Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Kush i pari u vendos në Ballkan – serbët apo shqiptarët?

Serbët nganjëherë janë edhe për keqardhje! Një pjesë e mirë e tyre ende besojnë se…

29 mins ago
  • Aktualitete

I gjithe Ballkani ne “KEMBE” te tronditur. Albin Kurtit i vjen perkrahje e madhe nga Gjermania

Nils Schmid ka pub.likuar nje video ne rrjetin social Twitter, ku ka shprehur hapur mbesh…

32 mins ago
  • Aktualitete

Ganimetja bën thirrje për rrëzimin e qeverisë Kurti: ‘Na lodhën tu na rrejt hajnat’

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, e ka kritikuar kryeministrin e Kosovës, Albin…

34 mins ago
  • Aktualitete

LAJM I MADH – Nga SHBA përgjigjen a e pranojnë bashkimin e Kosovës me Shqipërinë?

A e pranon SHBA bashkimin e Kosovës me Shqipërinë?Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Matthew Palmer…

35 mins ago
  • Aktualitete

Ish gruaja e Edi Ramës tregon historinë e prishjes së martesës: Linda Rama është një grua dinake që shkaktoi shum depresion te Gregu

Para 35 vitesh Matilda Makoçi ishte një nga ikonat dhe portretet më premtuese të kinematografisë…

2 hours ago
  • Aktualitete

Nga ora me diamante tek miliona sende me vlerë / Rama zbulon se çfarë fshihet në bodrumin e Kryeministrisë(VIDEO)

Kryeministri Edi Rama mbrëmjen e djeshme dha një intervistë për Blendi Fevziun, ku ka zbuluar…

3 hours ago