Categories: Aktualitete

Uji i detit shëron 16 së m undje, do befasoheni nga përfitimet A jeni gati t’i dini? Deti është një kurë e vërtetë për më shumë se 16 së m undje.

Uji i detit shëron 16 sëm.undje, do befasoheni nga përfitimet A jeni gati t’i dini? Deti është një kurë e vërtetë për më shumë se 16 së.mundje.Sjell përfitime dhe lehtësime në rrugët e frym.ëmarr.jes si:– Alergjitë respiratore– Sinusin– Astmën– Rikuperimin nga ftohjet dhe së.mu.ndjet e tjera të frym.ëmarrjes–

Advertisement

Problemet e shkaktuara nga pi rja e duhanit– Ndikimet nga agj entë kimikë-Përmirëson dëmtimet dhe dh.imbjet e ko.ckave si:– Zhvendosjet– Shtrembërimet– Thyer.jet– Artrozën– Dhi.mbjet– Osteoporozën– Spondilozën– Së.mu ndjet reumatike Deti, zvogëlohen alergjitë elëkurës si:– Psoriasis– Ekzemën– Pezmatimin e lë.kurës– Puçrrat në fytyrë Falë detit, përmirësohen së mun.djet e ane.misë, sëmu ndjet gji.nek.ologjike, hipo.t.iroidizmi dhe limf.atizmi. Vlen të theksohet se, deti gjithashtu ndihmon kundër dep.resionit.

Falë ujit të detit:– Lirohet trakti respirator.Për këtë arsye, mjeku ua këshillon këtë atyre që vuajnë nga forma astmatike. Për fëmijët që kanë inf eksion të bajameve dhe sëm uren shpesh. Është mirë të bësh shëtitje të gjata buzë ujit.Ajri i detit përmban një sasi të kri përave minerale të tilla si natrium, magnez, klorid, jod, kalcium, kalium, bromin dhe silic.Përfitojnë mushkëritë dhe përmirëson frym ëmarrjen.Përmirëson metabolizmin dhe forcon sistemin imunitar.– Zvogëlohet ruajtja e ujit.Uji i detit përmban një përqendrim të kripërave minerale. Lëngjet e tepërta eliminohen përmes lëkurës, ur inës dhe o smozës. Kjo bën që këmbët të duken në mënyrë të shkëlqyer.

Advertisement
Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

LVV pa Albin Kurtin s’do ta kalonin as pragun

Dukekomentuar rezultatin e zgjedhjeve, gazetari Leonard Kerquki përmes një po stimi në Facebook, tha se…

3 hours ago
  • Aktualitete

A duhet të shpallet Edi Rama kryeministri më i mirë Shqipëtarë apo Albin Kurti?

Sondazh i bërë online nga portali ynë nga dita e sotme do të kemi mundesi…

3 hours ago
  • Aktualitete

Berat Buzhala “Urdhëron” Kosovarët mos të shkojnë për pushime në Shqipëri

Gazetari Berat Buzhala pas ngjarjeve me turistët spanjoll ka ironizuar me një postim në facebook:…

3 hours ago
  • Aktualitete

Bekim Jashari ishte në GARË kundër Sërbise, ata që se votuan TURP ju qoftë

Për zgjedhjet në Drenicë dhe fitorën e PDK-së, kundër Bekim Jasharit ka reaguar përsëri veprimtari…

3 hours ago
  • Aktualitete

Jashari: Të turpëruar duhet të ndihen ata që morën peng votën e qytetarëve, ne jemi fitues të vërtetë të zgjedhjeve

Kandidati për kryetar të Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, ka reaguar sërish pas rezultateve preliminare…

3 hours ago
  • Aktualitete

Jeta modeste e nipit të Adem Jasharit dhe udhëtimet luksoze të djalit të Hashim Thaçit

Presidenti Hashim Thaçi ka dy fotografi me heroin Adem Jashari dhe i publikon ato sa…

3 hours ago