Categories: Aktualitete

Valon Syla : Albini Osht Budalla Ma I Madh Ne Kosove?

Një deklaratë e z.Bulliqi po kontestohet nga analisti Valon Syla.Syla konsideron që pretendimi i Bulliqit se “partitë e vjetra janë bërë bashkë” është në të vërtetë i pasaktë sepse “konceptet dhe mendimi politik” e bëjnë Vetëvendosjen më të vjetër se të gjitha partitë, “e në disa raste edhe më demode se Rexhep Qosja në mendime e më dogmatik se marksistët e Partisë së Punës.”

Advertisement

Statusi i plotë i Valon Syles-Bulliqi po thote, partite e vjetra janë bërë bashkë… e kishe VV parti e re… e vërtetë nëse shikohet me data kur janë themeluar… por jo edhe me koncepte dhe mendim politik. Vetëvendosje, Albin Kurti e Bulliqi janë ma të vjetër në mendime se të gjitha partitë, ata në disa raste janë edhe ma demode se Rexhep Qosja në mendime, e ma dogmatik se marksistat e Partisë së Punës. Une po ju them nje gje qe Albini osht budalla me i madh ne tere Kosoven. Si e komentoni ?

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

LVV pa Albin Kurtin s’do ta kalonin as pragun

Dukekomentuar rezultatin e zgjedhjeve, gazetari Leonard Kerquki përmes një po stimi në Facebook, tha se…

12 mins ago
  • Aktualitete

A duhet të shpallet Edi Rama kryeministri më i mirë Shqipëtarë apo Albin Kurti?

Sondazh i bërë online nga portali ynë nga dita e sotme do të kemi mundesi…

15 mins ago
  • Aktualitete

Berat Buzhala “Urdhëron” Kosovarët mos të shkojnë për pushime në Shqipëri

Gazetari Berat Buzhala pas ngjarjeve me turistët spanjoll ka ironizuar me një postim në facebook:…

19 mins ago
  • Aktualitete

Bekim Jashari ishte në GARË kundër Sërbise, ata që se votuan TURP ju qoftë

Për zgjedhjet në Drenicë dhe fitorën e PDK-së, kundër Bekim Jasharit ka reaguar përsëri veprimtari…

21 mins ago
  • Aktualitete

Jashari: Të turpëruar duhet të ndihen ata që morën peng votën e qytetarëve, ne jemi fitues të vërtetë të zgjedhjeve

Kandidati për kryetar të Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, ka reaguar sërish pas rezultateve preliminare…

23 mins ago
  • Aktualitete

Jeta modeste e nipit të Adem Jasharit dhe udhëtimet luksoze të djalit të Hashim Thaçit

Presidenti Hashim Thaçi ka dy fotografi me heroin Adem Jashari dhe i publikon ato sa…

24 mins ago