Categories: Aktualitete

Valon Syla : Albini Osht BudaIIa Ma I Madh Ne Kosove?

Një deklaratë e z.Bulliqi po kontestohet nga analisti Valon Syla.Syla konsideron që pretendimi i Bulliqit se “partitë e vjetra janë bërë bashkë” është në të vërtetë i pasaktë sepse “konceptet dhe mendimi politik” e bëjnë Vetëvendosjen më të vjetër se të gjitha partitë, “e në disa raste edhe më demode se Rexhep Qosja në mendime e më dogmatik se marksistët e Partisë së Punës.”

Advertisement

Statusi i plotë i Valon Syles-Bulliqi po thote, partite e vjetra janë bërë bashkë… e kishe VV parti e re… e vërtetë nëse shikohet me data kur janë themeluar… por jo edhe me koncepte dhe mendim politik. Vetëvendosje, Albin Kurti e Bulliqi janë ma të vjetër në mendime se të gjitha partitë, ata në disa raste janë edhe ma demode se Rexhep Qosja në mendime, e ma dogmatik se marksistat e Partisë së Punës

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Çfarë po ndodh?! Shër.bimi sek.ret turk go.det rëndë Mossad-in izraelit

Një ekìp prej 200 personash nga Organìzata Kombëtare e Ìnte.lìgjencës (MÌT) zbʋloì se një rrjet…

14 hours ago
  • Aktualitete

Çfarë po ndodh?! Shër.bimi sek.ret turk go.det rëndë Mossad-in izraelit

Një ekìp prej 200 personash nga Organìzata Kombëtare e Ìnte.lìgjencës (MÌT) zbʋloì se një rrjet…

14 hours ago
  • Aktualitete

Prejardhja e emrit Shqiptar! Origjina dhe kuptimi i tij

Pirroja ishte, ndoshta, sundimtari më i shquar i Epirit. Ai, si pasardhës i largët i…

14 hours ago
  • Aktualitete

Berisha bën thirrje drejt demokratëve: Përgatituni për pro.testa që Shqipëria nuk i ka parë kurrë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka paralajmëruar pro.testa të demokratëve për humbjen e PD në zgjedhjet e…

14 hours ago
  • Aktualitete

“U stërvit nga C.I.A dhe erdhi me mis.one sek.rete në Shqipëri për të vr.arë Enverin…”/ Historia e rrallë e agj.entit, që u mb.ajt dy v.jet në ar.kivol

Dashnor Kaloçi/ Publikohet historia e panjohur dhe të bujshme të ashtuquajturës “ba.nda Xhevdet Mustafa”, ku…

14 hours ago
  • Aktualitete

Nikollë Lesi tregon parashikimin e radhës: Berisha arr.estohet, Basha shpëton, PD shkrihet dhe në pushtet rri Rama për shumë gjatë

Nìkollë Lesì ka bërë një tjetër parashìkìm. Në gazetën e tìj “Koha Jonë” është pʋblìkʋar…

14 hours ago