Categories: Aktualitete

Valon Syla pyet Hoxhallarët: A lejohet gruaja muslimane e mbuluar të dal në foto me një Politikan ? Si e komentoni

Në një fotografi të publikuar sot, ku lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, shihet me katër gra të mbuluara muslimane, ka ngjallur reagime, ndërsa analisti Valon Syla ka ngritur një pyetje rreth kësaj fotografie kontradiktore. / Pamje me p0shte

Advertisement

Syla përmes një statusi në Facebook ka shtruar një pyetje drejtuar hoxhallarëve, duke thënë se a lejohet gruaja muslimane e mbuluar të dal në foto me një burrë dhe i cili njëherësh është edhe politikan, ndërsa jo rrallë herë ka përdorur fenë për përfitime politike. Pamje me p0shte

Një pyetje për Hoxhën. A lejohet, gruaja muslimane dhe e mbuluar me dalë në foto me një burrë, ose politikan?”, ka pyetur Syla.Ai tutje ka pyetur fetarët islamik se kjo dukuri a përkon me ritet dhe praktikat fetare duke bërë fotografi me një burrë e që për më shumë është politikan dhe qe një gjë e tillë po përdoret nga ai vazhdimisht për propagandë politike?

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Shqipëria më e fortë si asnjëherë më parë: Baza e NATO-S Në Shqipëri frikë për Greqinë dhe Serbinë!

NATO ka hyrë zyrtarisht në pjesën perëndimore të Ballkanit në një përpjekje për të bllokuar…

3 hours ago
  • Aktualitete

Hoxha Mustafa: Duhet rrespektuar edhe Vuçiq, edhe ai është NJERI

“H.oxha nga Republika e Serbisë: “Ta respektojmë Vuciqin, Kosova është dj.ep i Serbisë. Myftiu nga…

3 hours ago
  • Aktualitete

Sondazh: A mendoni qe nuk jane manipuluar VOTIMET ?! PO-JO

Sondazh i bere online pasi shume qytetare ne kane shkruajtur qe nuk eshte ne rregull…

7 hours ago
  • Aktualitete

Po “tronditet” Opozita Levizja Vetevendosje fiton keto 5 Komuna

Deputetja nga radhët e VV-së, Fitore Pacolli përmes disa postimëve në Facebok ka bërë të…

7 hours ago
  • Aktualitete

E PABESUESHME/ Bekim Jashari po merr “goditje” nga ana e PDK-se dhe Mergim Lushtakut – Ja fjalet e papranueshme

E PABESUESHME/ Bekim Jashari po merr “goditje” nga ana e PDK-se dhe Mergim Lushtakut –…

7 hours ago
  • Aktualitete

Reagimi i Bekim Jasharit per humbjen e zgjedhjeve po le gjithe vendin pa fjale – E PAPRANUESHME

Kandidati për kryetar të Skenderajt, Bekim Jashari, ka thënë se pati vj,ed,hje,s të fitores përmes…

7 hours ago