Categories: Aktualitete

(Video rrëqethëse) E kanë filmuar italianët, në detin Adriatik pas tërmetit, u ‘ça deti” në mes u ngritën si dallgë tre metra

Një vijë e mpre htë në det të hapur, si një ça rje. Dhe një mur me onde deri në tre metra i lartë”. Këto janë efektet e du kshme të tërmetit që ndodhi në Detin Adriatik në pasditen e së shtunës.ërmeti, me magnitudë 5.6, u ndje gjithashtu qartë në zonën e Foggia, veçanërisht në komunat e Gargano. Në përgjithësi, pasdite sot, Deti Adriatik u prek nga një valë e fortë sizmike, me rreth 40 lëkundje me madhësi të ndryshme (nga 2.1 në 4.1). Imazhet e publikuara nga mediat italiane janë të Francesco Clemente, dhe u morën në bordin e një helikopter ajror taksi që udhëtonte nga Alidaunia për në Ishujt Tremiti.Lëkundjet tërmet u ndjenë gjithashtu në Romë, Napoli dhe Pescara, gjithashtu dhe në Shqipëri. Mb rojtja Civile e Italisë konfirmon se nuk ka dë mtime të pronës dhe njerëzve.Hvp v1de0n e mp0shtme

Advertisement
Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Berisha: S’largohem nga Shqipëria dhe nëse hapin çështje pe.nale ndaj meje, këtu s’ka njëri që mund të më bur/gos

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka deklaruar mbrëmjen e sotme se do të përballet me çdo akuzë…

3 days ago
  • Aktualitete

Dëshmia e gjallë: Arre.stimi me dr.ogë i Koço Devoles në Itali, si angazhoi Sali Berisha avo.katin e Berluskonit dhe interesimi i Ilir Metës

Gazetari Mitro Çela ka publikuar së fundmi një libër me kujtime në nder të kolegut…

3 days ago
  • Aktualitete

Zbulohet pasuria e çmendur e Blendi Fevziut nga Bledi Mane: “7.5 milione euro ne banke, rroga e tij arrinë 37 mije euro, ka 11 shtepi dhe 3 vila

Det.aje të reja kanë dalë nga aks.identi i makinave shoqëruese të Sali Berishës në autostradën…

3 days ago
  • Aktualitete

Zbulohet pasuria e çmendur e Blendi Fevziut nga Bledi Mane: “7.5 milione euro ne banke, rroga e tij arrinë 37 mije euro, ka 11 shtepi dhe 3 vila

Duhen kater kembe te kercejne ta.ngo, dy k.urva duhen te çelin bordellon. Ndryshe nga vallzimi…

3 days ago
  • Aktualitete

Bota serbe dhe greke në habi pas dokumentit: “Serbët dhe grekët janë dy popuj me histori të falsifikuar në mënyrën më primitive!”

“Çʋditërisht edhe sot disa stʋdiʋes sllavë nga Maqedonia paraqiten më shov.inistë e ra.cistë kʋndër shqiptarëve,…

3 days ago
  • Aktualitete

Kaq Përqind E Shqiptarëve Janë Pro Bashkimit Shqipëri-Kosovë! A JENI JU PRO APO KUNDER?

Katër në pesë shqiptarë të Shqipërisë (79,2%) do të votonin pro bashkimit në një shtet…

3 days ago