Categories: Aktualitete

Vini dorën në zemër shqiptarë dhe mendoni si për fëmijën tuaj! 4-vjeçari ka sëmundje të ligë, babai: Ju lutem ta shpëtojmë!

Vogëlushi 4 vjeçar Dorian Luka nga Durrësi, vuan nga sëmundja west, dhe ka nevojë për ndihmën tuaj për shërimin nga kjo sëm:undje.

Advertisement

I ati i tij Arian Luka, ka bërë thirrje që ta ndihmojnë me aq sa kanë mundësi pasi që, djali i tij nuk flet, nuk shikon dhe nuk e mban trupin e tij..Ai kërkon ndihmë për blerjen e ilaçeve dhe trajtimeve te fiz iotera peuti. “Djali im vuan nga sind roma WE ST eshte 4 vjeq as nuk flet as nuk shikon as trupin e tij se mban ketu ne Shqipëri ma moren ne qaf dokt orat kur lindi sepse ma de mtuan gjat lindjes dhe qe kur ka lindur ketu nuk po gjej zgjidhje qofte per nje fiz oterapi te specializuar dhe ilaqet ja blej nga jasht se ketu ne Shqipëri nuk gjenden dhe kostoja e kurimit te djalit tim ketu ne shqipri shkon te 1000 euro ne muaj.Prandaj ju lutem kush ka mundesi ju bej thirrje te me ndihmoni ta perballoj kete sem undje”, është thirrja e babait të Dorianit.Kushdo që ka mundësi ta ndihmojë Dorianin, mund ta kontaktojë babanë e tij në whatsapp +355676874599 ose mund te kontribuojë në llogarinë bankare Banka Credins IBAN AL75 2121 2471 0000 0000 0133 5133 KODI SWIFT CDISALTRXXX

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Amaneti Patriarkut Irinej “Amanet Kosovën, mos ua falni shqiptarëve“!

Amaneti i fundit i Patriarkut serb Irinej, para së të h umbte j etën nga…

53 mins ago
  • Aktualitete

Zemaj:Do e rrezojme kete Qeveri se shpejti o popull

Ishministri i Shendetesise, Armend Zemaj, ka shpjeguar rrethanat e ngjar.jeve qe ndodhen naten e se…

54 mins ago
  • Aktualitete

Vulin: Kosova është e jona së shpejti do ia lëmë emrin Serbia e Vogël!

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin, përsëriti sot se presidenti i Serbisë është, duhet…

57 mins ago
  • Aktualitete

Arben Gashi: O Albin po të ishim ne në Qeveri, liberalizimi i vizave do ishte kryer!

Shefi i grupit parlamentar të LDK, Arben Gashi gjate konferences se sotme ka berë me…

59 mins ago
  • Aktualitete

Enver Hoxhaj:Vjosës e Albinit spo iu intereson për popull,vetëm për karrige e para

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj, në seancën e sotme të jashtëzakonshme…

1 hour ago
  • Aktualitete

Kurti: Vuçiq po kërkon “bosnjëzimin” e Kosovës. “Nuk ka me pa atë ëndërr”

Në një intervistë ekskluzive për “Pobjeda”, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, thotë se ndaj vendeve…

1 hour ago