Categories: Aktualitete

Vjen i ftohti i madh në Shqipëri/ Në Tiranë do bjerë borë 10 cm

Vendi ynë sot është mbizo:tëruar nga alter:nime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë një me reshje në të gjithë territorin.

Advertisement

Në zonat veri-perëndimore reshjet kanë qenë me intensi:tet më të lartë duke rre zikuar përmb ytje.Sipas Mete:oalb, temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 01°C në 07°C, në zonat e ulëta nga 09ºC në 14°C dhe në zonat breg:detare nga 12°C në 16°C.Era ka fryrë në drejtim Jugor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 5 ballë. Ne fundjave pritet rreshje bore deri 10cm dhe ne Tirane dhe temperaturat do bien deri -6 gradë.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Si e vlërsoni qeverinë Kurti deri më tani?

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, bashkë me 12 ministrat e kabinetit qeverisës, kanë…

1 hour ago
  • Aktualitete

”Ditën më të zezë Kosovës ia kanë sjellë vetë udhëheqësit e saj”. A PAJTOHENI?

“Sipas kushteve që parashtron pala serbe në bisedimet mes Kosovës dhe Serbisë në Bruksel, përveC…

1 hour ago
  • Aktualitete

Kurti në Bruksel: Na liberalizoni vizat që të besojmë te BE-ja

Kryeministri Albin Kurti edhe sot në Bruksel ka kërkuar liberalizimin e vizave për Kosovën. Kurti…

1 hour ago
  • Aktualitete

Kjo është shtëpia “modeste” në Marigona Residence ku jeton Ramush Haradinaj (VIDEO)

Shtëpinë e ndërtuar me mjete vetanake dhe me ndihmë nga bashk.ëluf.tëtarët menjëherë pas luf.tës në…

1 hour ago
  • Aktualitete

Kurti “me dy fytyra” dje e lavdonte e sot e akuzon diasporën, ata janë “rreziku i parë..do ta sjellin virusin…”

Kr yeministri Albin Kurti duket se ka ndërruar mendje në relacion me diasporën. Ai deri…

1 hour ago
  • Aktualitete

Rrahman Jasharaj: Albin nëse punët si kryeminstër nuk t’dalin boll, hajde bëhu anëtar i yni

Në emisionin ‘Pressing’ në T7 po diskutohet për përp.lasjen e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti…

1 hour ago