Categories: Aktualitete

Vjen Lajmi BOMBE Për Për Qytetarët E Kosovës Nga Qeveria Kurti Në Lidhje Me Vaksinat

Brenda pak javësh në Kosovë vijnë 100.620 doza të vakcínës Pfa,jzer.Përafërsisht 14.1 milionë d oza të vaksínave PFA,jzer do të shpërndahen në 47 vende në tremujorin e dytë të këtij viti, tha Aleanca Globale e Vaks, cinave dhe Imunizimit (GAVI) të hënën. Në planin e shpërndarjes përfshíhet edhe Kosova. Shpërndarja e vaksínave do të bëhet në periudhën nga prilli deri në qershor të këtij viti. Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

Advertisement

GAVI, që drejton së bashku me Organizatën Botërore të Shëndetësisë dhe Koalicionin për Inovacion në Gatishmëri për Epídeminë, thotë se ata dorëzuan 1.2 milion d oza të vaksínës Pfaj,zer te 18 pjesëmarrësit e programit në raundin e parë.Gjatë raundit të dytë, 237 milionë doza të vaksínës azstra,zene,ka iu shpërndanë 142 pjesëmarrësve të programit. Dorëzimi i raundit të dytë është ende në vazhdim. Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Berisha: S’largohem nga Shqipëria dhe nëse hapin çështje pe.nale ndaj meje, këtu s’ka njëri që mund të më bur/gos

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka deklaruar mbrëmjen e sotme se do të përballet me çdo akuzë…

3 days ago
  • Aktualitete

Dëshmia e gjallë: Arre.stimi me dr.ogë i Koço Devoles në Itali, si angazhoi Sali Berisha avo.katin e Berluskonit dhe interesimi i Ilir Metës

Gazetari Mitro Çela ka publikuar së fundmi një libër me kujtime në nder të kolegut…

3 days ago
  • Aktualitete

Zbulohet pasuria e çmendur e Blendi Fevziut nga Bledi Mane: “7.5 milione euro ne banke, rroga e tij arrinë 37 mije euro, ka 11 shtepi dhe 3 vila

Det.aje të reja kanë dalë nga aks.identi i makinave shoqëruese të Sali Berishës në autostradën…

3 days ago
  • Aktualitete

Zbulohet pasuria e çmendur e Blendi Fevziut nga Bledi Mane: “7.5 milione euro ne banke, rroga e tij arrinë 37 mije euro, ka 11 shtepi dhe 3 vila

Duhen kater kembe te kercejne ta.ngo, dy k.urva duhen te çelin bordellon. Ndryshe nga vallzimi…

3 days ago
  • Aktualitete

Bota serbe dhe greke në habi pas dokumentit: “Serbët dhe grekët janë dy popuj me histori të falsifikuar në mënyrën më primitive!”

“Çʋditërisht edhe sot disa stʋdiʋes sllavë nga Maqedonia paraqiten më shov.inistë e ra.cistë kʋndër shqiptarëve,…

3 days ago
  • Aktualitete

Kaq Përqind E Shqiptarëve Janë Pro Bashkimit Shqipëri-Kosovë! A JENI JU PRO APO KUNDER?

Katër në pesë shqiptarë të Shqipërisë (79,2%) do të votonin pro bashkimit në një shtet…

3 days ago