Categories: Aktualitete

Vjen Lajmi I GËZUESHËM Për Kosovën Në Lidhje Me Asociacionin!! Urime, Këto Janë Pritjet Tona Pozitive Në DIALOG…

Vjen Lajmi I GËZUESHËM Për Kosovën Në Lidhje Me Asociacionin!! Urime, Këto Janë Pritjet Tona Pozitive Në DIALOG…Hap fotën 5 svekonda dhe te shfvqen pvmjet eksklvzive

Advertisement

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Korenica, në një intervistë për “Bota sot”, ka folur rreth aktualitetit politik në vend. Ai së pari ka deklaruar se në këtë mandaj si deputet është i fokusuar në Bujqësi, po ashtu edhe në avancimin e të rinjëve në tregun e punës, si dhe në garantimin e të drejtave në grave në shoqëri.Më tej theksoi se tani përfaqësimi i Kosovës në arenën ndërkombëtare është në vlugun më efikas se më parë, kjo e bëri paraqitja e Kurtit në Bruksel gjë që tregon se agjenda e Kosovës ka hyrë në rrugën e duhur, pastaj edhe sigurimi i vaksinave.Hap fotën 5 svekonda dhe te shfvqen pvmjet eksklvzive

Ndërsa, në vazhdimësi sipas Korenicës, qeveria duhet t’i kushtoj rëndësi investimeve në energjetikë, investimet në bujqësi dhe në teknologji.Tutje ka potencuar edhe rreth dialogut, që sipas tij, kërkim falja e Serbisë për kr imet e kryera në Kosovë, të pagjeturit dhe vendosja e drejtësisë për ata që kanë pësuar nga kri met e tyre janë kërkesat më të domosdoshme për të ecur përpara me dialogun.Hap fotën 5 svekonda dhe te shfvqen pvmjet eksklvzive

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Si e vlërsoni qeverinë Kurti deri më tani?

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, bashkë me 12 ministrat e kabinetit qeverisës, kanë…

5 mins ago
  • Aktualitete

”Ditën më të zezë Kosovës ia kanë sjellë vetë udhëheqësit e saj”. A PAJTOHENI?

“Sipas kushteve që parashtron pala serbe në bisedimet mes Kosovës dhe Serbisë në Bruksel, përveC…

7 mins ago
  • Aktualitete

Kurti në Bruksel: Na liberalizoni vizat që të besojmë te BE-ja

Kryeministri Albin Kurti edhe sot në Bruksel ka kërkuar liberalizimin e vizave për Kosovën. Kurti…

8 mins ago
  • Aktualitete

Kjo është shtëpia “modeste” në Marigona Residence ku jeton Ramush Haradinaj (VIDEO)

Shtëpinë e ndërtuar me mjete vetanake dhe me ndihmë nga bashk.ëluf.tëtarët menjëherë pas luf.tës në…

10 mins ago
  • Aktualitete

Kurti “me dy fytyra” dje e lavdonte e sot e akuzon diasporën, ata janë “rreziku i parë..do ta sjellin virusin…”

Kr yeministri Albin Kurti duket se ka ndërruar mendje në relacion me diasporën. Ai deri…

11 mins ago
  • Aktualitete

Rrahman Jasharaj: Albin nëse punët si kryeminstër nuk t’dalin boll, hajde bëhu anëtar i yni

Në emisionin ‘Pressing’ në T7 po diskutohet për përp.lasjen e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti…

13 mins ago