Categories: Aktualitete

Vjen Lajmi I Shume Pritur, LDK Do Ta Votoje Vjosen Per Presidente, Por Ja Kush Jane Kunder Votimit

Lidhja Demo.kratike e Kosoves, ka vendosur qe te votoj per presi.dente te Kosoves, Vjosa Osmanin, ish nen kryetaren e tyre dhe ish kandi.daten e tyre për kryeministre ne zgjedh.jet e vitit 2019.Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

Advertisement

Burime te Gaze.tes New Born meson se Kryesia e LDK, ka rene dakord qe te qen.drojne
ne salle dhe të votojnë Osmanin per Presi.dente.Megjith.ate, tre deputetë te saj jane katego.rikisht kunder nje votimi te tille.Ga.zeta NewBorn, meson se kunder dhenies se votes per Osmanin si Presi.dente, jane Avdullah Hoti,
Agim Veliu e Driton Selmanaj, derisa janë edhe disa depu.tete qe shprehen me te rezervuar
, derisa Abdi.xhiku, Haziri, Shala, Muhaxheri, Quni e Ahmeti jane te paj.timit qe Osmani te votohet. Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Kurti:Ky vend ka v.ua.jtur për një qeverisje të mirë si e jona! A PAJTOHENI?

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se për këtë vit rritja ekonomike do të jetë rreth…

8 hours ago
  • Aktualitete

Do ndodhë para Kuvendít të 11 dhjetorít, analístí plas “bombën”: Salí Berísha arrestohet

Analisti Frrok Çupi mëngjesin e sotëm plasi “bo.mbën” duke thënë se Sali Berisha do të…

14 hours ago
  • Aktualitete

Mediat Serbe Pas Takimi Mes 2 Qeverive: “Shqipëria Dhe Kosova Do Të Bashkohen”

“Shqipëria dhe Kosova do të bashkohen”, kështu e nis artikullin media serbe b92.net.Një shkrim kushtuar…

14 hours ago
  • Aktualitete

Daçiq: Thaçi dhe Veseli duhet te denohen për ush.taret serb qe i humbem në…

Kryetari i Kuvendit të Serbisë, Ivica Daçiq, tha se është mirë që Dhomat e Specializuara…

14 hours ago
  • Aktualitete

Sondɑzh: A duhet ti konfiskohet pasuria ish Kryeministrit Sali Berishës/Voto PO – JO

Pre.sioni i jashtëzakonshëm i Brukselit mbi kryeministrin Edi Rama, për të ndj.ekur shembullin e Kroacisë…

14 hours ago
  • Aktualitete

Medita Serbe “Bombardojne”Pas Deklarates Se Ramës, Se Do Të Votonte Haptas Për Bashkimin E Shqipërisë Me Kosovën

Deklarata e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama pas mbledhjes së përbashkët të dy, Shqipërisë dhe…

14 hours ago