Categories: Aktualitete

Vjen Letra ‘Shqetesuese’ E Erdoganit Si Paralajmrim Per Kurtin ! Ja Cka Shkruhet Ne Te

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Ne tanyahu, në letrën e tij që i ka shkruar kreut të Lëvizjes Vetëvendosje,
Albin Kurti, ka përmendur edhe marrë.veshjen e fundit në mes të Kosovës dhe Izraelit dhe gjithashtu vendimin e Prishtinës zyrtare për vendosjen e Ambasadës së Republikës së Kosovës në Jerusalem. Madje Netanyahu ka thënë se do të ishte i lumtur që ta mirëpriste Albin Kurtin në ina.ugurimin e Ambasadës së Kosovës në Jerusalem.hvp v1de0n e mp0shtme

Advertisement

Kurse presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Er.dogan ka kërkuar nga Kurti që Kosova ta ri.shqyrtojë çështjen e hapjes së ambasadës në Jerusalem.E gjatë ditë së sotme, Albin Kurti ka ta.kuar edhe Ambasadorin e Turqisë, Çağri Sakar, të cilit i ka premtuar se Kosova do ta rishqyrtojë hapjen e ambasadës në Jerusalem.hvp v1de0n e mp0shtme

“Sa i përket çështjes rreth vendosjes së Am.basadës së Republikës së Kosovës në Jerusalem, Kurti
tha se njohja dhe vendosja e marrëdhënieve diplomatike me shte.tin e Izraelit është shumë e rëndësishme për Kosovën, dhe mundësi e mirë për zhvillim, ndërsa rreth vendit se ku do të vendoset ambasada është një çështje që do të shqyrtohet duke parë edhe dokumentacionin e qeverisë në ikje”, thu.het ndër tjerash në komunikatën e Lëvizjes Vetëvendosje për takimin Kurti- Sakar, shkruan “Bota sot”.hvp v1de0n e mp0shtme

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Berisha: S’largohem nga Shqipëria dhe nëse hapin çështje pe.nale ndaj meje, këtu s’ka njëri që mund të më bur/gos

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka deklaruar mbrëmjen e sotme se do të përballet me çdo akuzë…

3 days ago
  • Aktualitete

Dëshmia e gjallë: Arre.stimi me dr.ogë i Koço Devoles në Itali, si angazhoi Sali Berisha avo.katin e Berluskonit dhe interesimi i Ilir Metës

Gazetari Mitro Çela ka publikuar së fundmi një libër me kujtime në nder të kolegut…

3 days ago
  • Aktualitete

Zbulohet pasuria e çmendur e Blendi Fevziut nga Bledi Mane: “7.5 milione euro ne banke, rroga e tij arrinë 37 mije euro, ka 11 shtepi dhe 3 vila

Det.aje të reja kanë dalë nga aks.identi i makinave shoqëruese të Sali Berishës në autostradën…

3 days ago
  • Aktualitete

Zbulohet pasuria e çmendur e Blendi Fevziut nga Bledi Mane: “7.5 milione euro ne banke, rroga e tij arrinë 37 mije euro, ka 11 shtepi dhe 3 vila

Duhen kater kembe te kercejne ta.ngo, dy k.urva duhen te çelin bordellon. Ndryshe nga vallzimi…

3 days ago
  • Aktualitete

Bota serbe dhe greke në habi pas dokumentit: “Serbët dhe grekët janë dy popuj me histori të falsifikuar në mënyrën më primitive!”

“Çʋditërisht edhe sot disa stʋdiʋes sllavë nga Maqedonia paraqiten më shov.inistë e ra.cistë kʋndër shqiptarëve,…

3 days ago
  • Aktualitete

Kaq Përqind E Shqiptarëve Janë Pro Bashkimit Shqipëri-Kosovë! A JENI JU PRO APO KUNDER?

Katër në pesë shqiptarë të Shqipërisë (79,2%) do të votonin pro bashkimit në një shtet…

3 days ago