Categories: Aktualitete

Vjosa Osmani Sot U Prit Nga Presidenti I Keshillit Kombetar Te Zvicres ! Jep Lajmin E Madh Mbi Maredheniet Kosove-Zvicer

josa Osmani sot u prit nga Presidenti i Keshillit Kombetar te Zvicres ! Jep lajmin e madh mbi maredheniet Kosove-ZvicerPresi dentja ne detyrë e vendit, Vjosa Osmani, është duke vazh.duar me viziten
e saj ne Zvicër.Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

Advertisement

Ajo sot është takuar me Presi.dentin e Keshillit Kombë.tar të Zvicrës, Andreas Aebi, me të cilin disku tuan rreth thellimit të marre dhënieve në mes të Kosovës e Zvicrës, njofton Klan Kosova.
Isha e nderuar sot te pri.tem nga Presi denti i Këshillit Kom.bëtar të Zvicres, z.Andreas Ae bi,për të disku.tuar thellimin e marrë.dhënieve në mes të Kosovës e Zvicrës. Prio ritetet e institucioneve të ardh shme, menaxhimi i pan.demise e sigurimi i vak.sinave, poten ciali i jashtë.zakonshëm i mërgates sonë si dhe bashkë.punimi ndër-parlamentar

mentar e ekonomik, ishin vetëm disa nga temat qe i disku.tuam gjatë takimit tonë shumë për.mbajtësor. Mirënjohje e
thellë për mbësh tetjen e deri tanishme nga Zvicra e poashtu opti.mizëm i thellë për rrugën tonë përpara, tha ajo ne facebook
Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Amaneti Patriarkut Irinej “Amanet Kosovën, mos ua falni shqiptarëve“!

Amaneti i fundit i Patriarkut serb Irinej, para së të h umbte j etën nga…

58 mins ago
  • Aktualitete

Zemaj:Do e rrezojme kete Qeveri se shpejti o popull

Ishministri i Shendetesise, Armend Zemaj, ka shpjeguar rrethanat e ngjar.jeve qe ndodhen naten e se…

60 mins ago
  • Aktualitete

Vulin: Kosova është e jona së shpejti do ia lëmë emrin Serbia e Vogël!

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin, përsëriti sot se presidenti i Serbisë është, duhet…

1 hour ago
  • Aktualitete

Arben Gashi: O Albin po të ishim ne në Qeveri, liberalizimi i vizave do ishte kryer!

Shefi i grupit parlamentar të LDK, Arben Gashi gjate konferences se sotme ka berë me…

1 hour ago
  • Aktualitete

Enver Hoxhaj:Vjosës e Albinit spo iu intereson për popull,vetëm për karrige e para

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj, në seancën e sotme të jashtëzakonshme…

1 hour ago
  • Aktualitete

Kurti: Vuçiq po kërkon “bosnjëzimin” e Kosovës. “Nuk ka me pa atë ëndërr”

Në një intervistë ekskluzive për “Pobjeda”, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, thotë se ndaj vendeve…

1 hour ago