Categories: Aktualitete

Vuçiç: “Akoma qëndroj aty, Jugosllavia plus Shqipëria!”

Në fillim të këtij man.dati Vuciq foli për të ashtuquajturin Shen.geni Ballkanik;atje u munduan ti folë Ramës te veshi, njëherë me petk amerikan dhe njëherë me petk gjerman. Këto janë të gjitha masht.rime dhe këtë e tregon intervista e parë e Aleksandër Vuçiç pasi fitoi zgjedhjet e këtij mandati i cili do ti zgjat deri në vitin 2022.

Advertisement

Asokohe për një media ndërkomb.ëtare ai deklaroi se që para Samitit të Triestes do ta propozonte këtë pl.an dhe siç e përku.fizoi ai është: “Jugosllavia +Shqipërinë. Është një plan poli.tik, por që nuk prek sovran.itetin e tyre”.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Kush i pari u vendos në Ballkan – serbët apo shqiptarët?

Serbët nganjëherë janë edhe për keqardhje! Një pjesë e mirë e tyre ende besojnë se…

9 hours ago
  • Aktualitete

I gjithe Ballkani ne “KEMBE” te tronditur. Albin Kurtit i vjen perkrahje e madhe nga Gjermania

Nils Schmid ka pub.likuar nje video ne rrjetin social Twitter, ku ka shprehur hapur mbesh…

9 hours ago
  • Aktualitete

Ganimetja bën thirrje për rrëzimin e qeverisë Kurti: ‘Na lodhën tu na rrejt hajnat’

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, e ka kritikuar kryeministrin e Kosovës, Albin…

9 hours ago
  • Aktualitete

LAJM I MADH – Nga SHBA përgjigjen a e pranojnë bashkimin e Kosovës me Shqipërinë?

A e pranon SHBA bashkimin e Kosovës me Shqipërinë?Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Matthew Palmer…

9 hours ago
  • Aktualitete

Ish gruaja e Edi Ramës tregon historinë e prishjes së martesës: Linda Rama është një grua dinake që shkaktoi shum depresion te Gregu

Para 35 vitesh Matilda Makoçi ishte një nga ikonat dhe portretet më premtuese të kinematografisë…

11 hours ago
  • Aktualitete

Nga ora me diamante tek miliona sende me vlerë / Rama zbulon se çfarë fshihet në bodrumin e Kryeministrisë(VIDEO)

Kryeministri Edi Rama mbrëmjen e djeshme dha një intervistë për Blendi Fevziun, ku ka zbuluar…

11 hours ago