Categories: Aktualitete

Vuçiç: “Shqiptarët nuk janë të gatshëm për kompromis

Presidenti i Serbisë po intervistohet në televizionin shtetëror “RTS”, ku ndër tjera foli edhe për raportet mes Prishtinës dhe Beogradit, ku theksoi se në bisedë me asnjërin nuk ishte lehtë dhe thjeshtë gjatë bisedimeve në dialog.Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

Advertisement

“Nuk ka letër ultimatumi, Palmer nuk e fshehë se ata kërkojnë njohje të ndërsjellë , që është në harmoni me atë që ka dërguar Biden”, tha Vuçiq. BE kërkon normalizim të plotë, ne kërkojmë kompromis, shqiptarët nuk jam i sigurt se janë të gatshëm për kompromis. Për asgjë që përbën kompromis nuk bisedojmë, këtë vetëm ne e themi, ndonjëherë BE. Për shqiptarët kompromis është që Prishtina të njoh Beogradin, sikur thua se ne synojmë atë. Në atë gjë buzëqeshni, ktheheni dhe shkoni”. JU FT OJM TE SHT YPNI VID EON KE TU

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Berisha: S’largohem nga Shqipëria dhe nëse hapin çështje pe.nale ndaj meje, këtu s’ka njëri që mund të më bur/gos

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka deklaruar mbrëmjen e sotme se do të përballet me çdo akuzë…

2 days ago
  • Aktualitete

Dëshmia e gjallë: Arre.stimi me dr.ogë i Koço Devoles në Itali, si angazhoi Sali Berisha avo.katin e Berluskonit dhe interesimi i Ilir Metës

Gazetari Mitro Çela ka publikuar së fundmi një libër me kujtime në nder të kolegut…

2 days ago
  • Aktualitete

Zbulohet pasuria e çmendur e Blendi Fevziut nga Bledi Mane: “7.5 milione euro ne banke, rroga e tij arrinë 37 mije euro, ka 11 shtepi dhe 3 vila

Det.aje të reja kanë dalë nga aks.identi i makinave shoqëruese të Sali Berishës në autostradën…

2 days ago
  • Aktualitete

Zbulohet pasuria e çmendur e Blendi Fevziut nga Bledi Mane: “7.5 milione euro ne banke, rroga e tij arrinë 37 mije euro, ka 11 shtepi dhe 3 vila

Duhen kater kembe te kercejne ta.ngo, dy k.urva duhen te çelin bordellon. Ndryshe nga vallzimi…

2 days ago
  • Aktualitete

Bota serbe dhe greke në habi pas dokumentit: “Serbët dhe grekët janë dy popuj me histori të falsifikuar në mënyrën më primitive!”

“Çʋditërisht edhe sot disa stʋdiʋes sllavë nga Maqedonia paraqiten më shov.inistë e ra.cistë kʋndër shqiptarëve,…

2 days ago
  • Aktualitete

Kaq Përqind E Shqiptarëve Janë Pro Bashkimit Shqipëri-Kosovë! A JENI JU PRO APO KUNDER?

Katër në pesë shqiptarë të Shqipërisë (79,2%) do të votonin pro bashkimit në një shtet…

2 days ago