Categories: Aktualitete

Vuçiq drejtuar serbëve të Kosovës: Ne kemi vuajtur shumë. Boll më

“Ne kemi vuajtur shumë”, kështu iu është adresuar serbëve të Kosovës, presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq.“Serbia është një vend i ri. Ne kemi vuajtur shumë, kemi humbur shumë njerëz, shumë njerëz kanë lënë vatrat për të qenë në gjendje të lejojnë që kjo të ndodhë përsëri’, ka thënë ai, raporton B92.

Advertisement

Ai shtoi se Serbia nuk mund të lejojë të ndodhë ajo që ndodhi në vitet e 90’ta.“Ne duam të ndërtojmë të ardhmen së bashku dhe Serbia nuk mund të lejojë që të ndodhë ajo që ndodhi në vitet 1990, madje edhe gjatë Luftës së Dytë Botërore”.

“Ne nuk mund dhe nuk do t’i lëmë njerëzit në baltë, ky është mesazhi për qytetarët e Kosovës dhe të gjithë”, ka thënë Vuçiq.Së fundi, Lista Serbe ka shpallur kandidaturat për 11 komuna. Kjo parti ka mbështetjen direkte nga Beogradi, kreu i këtij subjekti politik, Goran Rakiq, ka thënë se “çdo votë për Listën Serbe është për serbët që jetojnë në Kosovë”

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

LVV pa Albin Kurtin s’do ta kalonin as pragun

Dukekomentuar rezultatin e zgjedhjeve, gazetari Leonard Kerquki përmes një po stimi në Facebook, tha se…

3 hours ago
  • Aktualitete

A duhet të shpallet Edi Rama kryeministri më i mirë Shqipëtarë apo Albin Kurti?

Sondazh i bërë online nga portali ynë nga dita e sotme do të kemi mundesi…

3 hours ago
  • Aktualitete

Berat Buzhala “Urdhëron” Kosovarët mos të shkojnë për pushime në Shqipëri

Gazetari Berat Buzhala pas ngjarjeve me turistët spanjoll ka ironizuar me një postim në facebook:…

3 hours ago
  • Aktualitete

Bekim Jashari ishte në GARË kundër Sërbise, ata që se votuan TURP ju qoftë

Për zgjedhjet në Drenicë dhe fitorën e PDK-së, kundër Bekim Jasharit ka reaguar përsëri veprimtari…

3 hours ago
  • Aktualitete

Jashari: Të turpëruar duhet të ndihen ata që morën peng votën e qytetarëve, ne jemi fitues të vërtetë të zgjedhjeve

Kandidati për kryetar të Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, ka reaguar sërish pas rezultateve preliminare…

3 hours ago
  • Aktualitete

Jeta modeste e nipit të Adem Jasharit dhe udhëtimet luksoze të djalit të Hashim Thaçit

Presidenti Hashim Thaçi ka dy fotografi me heroin Adem Jashari dhe i publikon ato sa…

3 hours ago