Categories: Aktualitete

Vuçiq i jep uItimatum NATOS: Ja çfarë do të ndodh nëse nuk veproni për 24h

Advertisement

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç ka arritur në Rashkë, në kufirin e Serbisë me Kosovën. Ai ka vizituar njësitë e ush.trisë dhe xhan.darmërisë serbr.Pas kësaj Vuçiç do të takohet me serbët nga Kosova, ku do të bisedojë lidhur me t ensionet e fundit të shënuara në Mitrovicën e Veriut.

Vuçiç mes tjerash ka dekaruar se Serbia nuk do të hyjë në Kosovë me trupat e saj dhe se do të presë 24 orë që NATO të reagojë. “Nëse NATO nuk reagon, Serbia do të reagojë”, tha presidenti serb.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Shqipëria më e fortë si asnjëherë më parë: Baza e NATO-S Në Shqipëri frikë për Greqinë dhe Serbinë!

NATO ka hyrë zyrtarisht në pjesën perëndimore të Ballkanit në një përpjekje për të bllokuar…

2 hours ago
  • Aktualitete

Hoxha Mustafa: Duhet rrespektuar edhe Vuçiq, edhe ai është NJERI

“H.oxha nga Republika e Serbisë: “Ta respektojmë Vuciqin, Kosova është dj.ep i Serbisë. Myftiu nga…

3 hours ago
  • Aktualitete

Sondazh: A mendoni qe nuk jane manipuluar VOTIMET ?! PO-JO

Sondazh i bere online pasi shume qytetare ne kane shkruajtur qe nuk eshte ne rregull…

6 hours ago
  • Aktualitete

Po “tronditet” Opozita Levizja Vetevendosje fiton keto 5 Komuna

Deputetja nga radhët e VV-së, Fitore Pacolli përmes disa postimëve në Facebok ka bërë të…

6 hours ago
  • Aktualitete

E PABESUESHME/ Bekim Jashari po merr “goditje” nga ana e PDK-se dhe Mergim Lushtakut – Ja fjalet e papranueshme

E PABESUESHME/ Bekim Jashari po merr “goditje” nga ana e PDK-se dhe Mergim Lushtakut –…

6 hours ago
  • Aktualitete

Reagimi i Bekim Jasharit per humbjen e zgjedhjeve po le gjithe vendin pa fjale – E PAPRANUESHME

Kandidati për kryetar të Skenderajt, Bekim Jashari, ka thënë se pati vj,ed,hje,s të fitores përmes…

6 hours ago