Categories: Aktualitete

Vuçiq nervozohet keq me Albinin e Vjosën, shikojeni si i quan!

Pres.identi i Serbisë, Aleksandar Vucic, doli para publikut serb sfi.dues para vizitës së emis.arëve perëndimor Lajcak dhe Palmer. Ai tha se s’ka nevojë për pa.nik pas lajm.eve të fundit se Spanja dhe Greqia do të përparojnë relacionin me Kosovën, është pres.ion i ndërkombët.arëve ndaj Serbisë tha. Ai doli edhe sfid.ues para vizitës së Palmer e Lajcak në Beograd kur tha se ju kam thënë jo në Bruksel për Kosovën edhe më parë dhe vetëm unë në Serbi kam gu.xim të ju them jo përsëri.

Advertisement

Vucic në intervistën në televizionin serb Tv Happy tha se Serbia ka ofruar kom.promis rreth çështjes së Kosovës. Ai përmendi edhe debatin me Presiden.ten e Kosovës Vjosa Osmani-Sadriu në samitin e procesit Brdo-Brioni në Slloveni muajin e kaluar, ku siç bën zakonisht u an.kua se ai ishte i vetëm kun.dër të gjithëve.

“Ata të shtatit kërcyen kundër meje…ajo gruaja tha se e kam ofenduar, e unë asnjë fjalë të pahij.shëm nuk e kam thënë. Ajo tha se Serbia është e tillë dhe e këtillë. Kuptone se ata më së shumti do të donin që dikush përsëri të bom.ba.rdoj Serbinë, që përsëri të sul.mojnë Serbinë. Natyrisht kjo nuk është reale. Ju po e shihni se kanë arritur disa skifterë të politikës shqi.ptaro.madhe që gëzojnë simpati të madhe të Perëndimit, posaçërisht të Gjermanisë, jo aq edhe të Amerikës , sa të Gjermanisë” tha Vucic.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

SONDAZH:Kush mendoni se është politikan me i mirë: Thaçi apo Kurti ? Komentoni

albin Kurti politikan dhe akti.vist shqiptar, i cili sherbeu si krye ministri i Kosoves prej…

51 mins ago
  • Aktualitete

Ambasadori palestinez në Serbi: Nuk do ta njohim Kosovën!

Ambasadori i Pa.lest.inës në Serbi, Mohammed Nabhan ka bërë thirrje tek vendet arabe që t’i…

53 mins ago
  • Aktualitete

LAJMI I FUNDIT Nga Haga per Hashim Thaçin teper e rende qfar u zbulua

Mbrojtja e ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi ka dorëzuar në Dhomat e Spec ializuara dhe…

59 mins ago
  • Aktualitete

Grekët në delirium/ Ikona greke prap këndon shqip edhe thotë: ‘Emigrantët shqiptarë meritojnë edhe më shumë se kaq’

Dasho Kurti kompozitori dhe muzikanti i njohur shqiptar në Greqi këtë të mërkurë ishte i…

1 hour ago
  • Aktualitete

Bekë Berisha: Do tia n.xij jetën Albin Kurtit

Kandidati për deputet nga koalicioni AAK-PSD, Bekë Berisha, ka folur për rolin e dep.utetëve të…

1 hour ago
  • Aktualitete

Grekët në delirium/ Ikona greke prap këndon shqip edhe thotë: ‘Emigrantët shqiptarë meritojnë edhe më shumë se kaq’

Dasho Kurti kompozitori dhe muzikanti i njohur shqiptar në Greqi këtë të mërkurë ishte i…

2 hours ago