Categories: Aktualitete

VUÇIQ PER KURTIN – AI NUK ESHTE SI HASHIM THAÇI, KURTI DESHIRON QE…

VUÇIQ: KURTI NUK ËSHTË SI HASHIM THAÇI, AI DËSHIRON NJOHJEN E KOSOVËS. Pre,sidenti i Serbisē Aleksandar Vuçiq tha se kry.eministri Albin Kurti, duke bērē thirr,je qē Beogradi zyrtar ta njohē Kosovēn, ai po “shet mjegull” me qēllim tē njohjes sē pavarē,sisē. Vuçiq gjatē njē vizite sot nē Budapest tha se Prishtina zyr.tare duhet tē kthejē gjith,çka nē si.tuatēn para 20 shtatorit, dhe se vetēm pas kēsaj mund tē bise,dojnē.“Sepse ju e kuptoni atē qē ai thotē? Ai po ua thotē njerēzve qē nuk janē tē ditur dhe shet mjegull. Unē kam parē tē gjitha llojet e shitēs,ve tē mjegullave dhe kjo ēshtē arsyeja pse i njoh.

Advertisement

Ata prej njē kilometri. Ai thotē se do tē tēr,heqē masat kur Serbia tē njohē Kosovēn e pavar,ur,” tha Vuçiq.Me su,gjerimin e BE-sē qē tē mbajē njē takim me Kurtin nē Bruksel pēr zgjidh,jen e sit.uatēs nē veri tē Kosovēs, Vuçiq tha se “ata mund tē or,ganizojnē çfarē tē duan, por ai nuk do tē pranojē asgjē”.“Kthehuni nē atē qē ishte 20 vjet mē parē, dhe pastaj ne mund tē flasim pēr gjith,çka,” vuri nē dukje ai duke iu referuar reci proci,tetit ndaj tar,gave tē Serbisē nga ana e Kosovēs.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

SONDAZH:Kush mendoni se është politikan me i mirë: Thaçi apo Kurti ? Komentoni

albin Kurti politikan dhe akti.vist shqiptar, i cili sherbeu si krye ministri i Kosoves prej…

43 mins ago
  • Aktualitete

Ambasadori palestinez në Serbi: Nuk do ta njohim Kosovën!

Ambasadori i Pa.lest.inës në Serbi, Mohammed Nabhan ka bërë thirrje tek vendet arabe që t’i…

46 mins ago
  • Aktualitete

LAJMI I FUNDIT Nga Haga per Hashim Thaçin teper e rende qfar u zbulua

Mbrojtja e ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi ka dorëzuar në Dhomat e Spec ializuara dhe…

51 mins ago
  • Aktualitete

Grekët në delirium/ Ikona greke prap këndon shqip edhe thotë: ‘Emigrantët shqiptarë meritojnë edhe më shumë se kaq’

Dasho Kurti kompozitori dhe muzikanti i njohur shqiptar në Greqi këtë të mërkurë ishte i…

58 mins ago
  • Aktualitete

Bekë Berisha: Do tia n.xij jetën Albin Kurtit

Kandidati për deputet nga koalicioni AAK-PSD, Bekë Berisha, ka folur për rolin e dep.utetëve të…

1 hour ago
  • Aktualitete

Grekët në delirium/ Ikona greke prap këndon shqip edhe thotë: ‘Emigrantët shqiptarë meritojnë edhe më shumë se kaq’

Dasho Kurti kompozitori dhe muzikanti i njohur shqiptar në Greqi këtë të mërkurë ishte i…

2 hours ago