Categories: Aktualitete

Vuçiq porosi Serbëve të Kosovës!: Mbr oni trojet e juaja! Së shpejti do kthehemi edhe ne aty!

Pr esidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka thënë se k ompromisi në p olitikë nuk është h umbje, por sipas tij, f itorja nuk duhet të j etë vetëm në të ardhmen, ne do bejm te pa mu nduren qe kosoven ta kthejm siq ishte nën serbi.

Advertisement

“E them këtë edhe pse e di që serbët nuk dojnë dhe nuk duan ta pr an0jnë, sepse është më e lehtë për të j etuar në mite dhe la vdërim sesa në r ealitet e tyre … Shumë gjëra do të duhet të ndryshojnë”, ka thënë ai, shkraun Tanjug, tr ansmeton lajmi. net.

Sipas Vuçiq është e d 0m0sdoshme ta thotë të vërtetën para të gjithë njerëzve, pasi që serbët janë të pamësuar për ta dëgjuar të vërtetën për Kosovën.

“De tyra jonë është të p arandalojmë që Kosova të mbetet pa serbë “, ka thënë Vuçiq në një intervist per gazeten e serbis, aj thot qe ne do e kt hejm Kosoven siq ka qen ne kohen e millosheviqit dhe do mbetet kosova pjes e serbisë.

Advertisement
Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

LVV pa Albin Kurtin s’do ta kalonin as pragun

Dukekomentuar rezultatin e zgjedhjeve, gazetari Leonard Kerquki përmes një po stimi në Facebook, tha se…

3 hours ago
  • Aktualitete

A duhet të shpallet Edi Rama kryeministri më i mirë Shqipëtarë apo Albin Kurti?

Sondazh i bërë online nga portali ynë nga dita e sotme do të kemi mundesi…

3 hours ago
  • Aktualitete

Berat Buzhala “Urdhëron” Kosovarët mos të shkojnë për pushime në Shqipëri

Gazetari Berat Buzhala pas ngjarjeve me turistët spanjoll ka ironizuar me një postim në facebook:…

4 hours ago
  • Aktualitete

Bekim Jashari ishte në GARË kundër Sërbise, ata që se votuan TURP ju qoftë

Për zgjedhjet në Drenicë dhe fitorën e PDK-së, kundër Bekim Jasharit ka reaguar përsëri veprimtari…

4 hours ago
  • Aktualitete

Jashari: Të turpëruar duhet të ndihen ata që morën peng votën e qytetarëve, ne jemi fitues të vërtetë të zgjedhjeve

Kandidati për kryetar të Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, ka reaguar sërish pas rezultateve preliminare…

4 hours ago
  • Aktualitete

Jeta modeste e nipit të Adem Jasharit dhe udhëtimet luksoze të djalit të Hashim Thaçit

Presidenti Hashim Thaçi ka dy fotografi me heroin Adem Jashari dhe i publikon ato sa…

4 hours ago