Categories: Aktualitete

Vuçiqi me thirrje të çuditshme për gjendjen në veri: “Duhet të Iuf tojmë”!

Pre.sidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq po shfrytëzon të gjitha mediat sociale për të folur për veriun e Kosovës dhe situatës që është de-esk.aluar tash e nëntë ditë.

Advertisement

Pres.identi i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, postoi një video në Instagram, në të cilën ai theksoi se të gjithë e kuptuan sa e vësh.tirë ishte situata dhe sa të lidhura ishin duart e Serbisë në Kosovë, “ne duhet të Iu.ftojmë për popullin tonë “.“Sepse nëse nuk Iu.ftojmë, atëherë nuk do të jemi kurrë në gjendje të arrijmë asgjë,” tha Vuçiq.

Ai shtoi se Serbia bëri përparim “sepse Iu.ftuam, sepse treguam se kemi mjaft fo.rcë, energji, njohuri, besim në vetvete”.

“Unë thjesht mendoj se është jashtëzakonisht e rëndësishme për ne që të tregojmë përmbajtje, gjithmonë dhe në çdo kohë të përpiqemi për kompromis, por edhe të tregojmë vendosmëri dhe të Iu.ftojmë për vendin tonë, të Iu.ftojmë për Serbinë tonë, për popullin tonë dhe për të gjithë qytetarë të tjerë që jetojnë në këtë vend ”, ka theksuar Vuçiq, përcjell lajmi.net.

“Faleminderit njerëzve në këto ditë të vë.shtira për mbështetjen e tyre, faleminderit njerëzve tanë në Jarinjë dhe Bërnjak, Serbia është me ju,” tha Vuçiq.

Advertisement
Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Shqipëria më e fortë si asnjëherë më parë: Baza e NATO-S Në Shqipëri frikë për Greqinë dhe Serbinë!

NATO ka hyrë zyrtarisht në pjesën perëndimore të Ballkanit në një përpjekje për të bllokuar…

2 hours ago
  • Aktualitete

Hoxha Mustafa: Duhet rrespektuar edhe Vuçiq, edhe ai është NJERI

“H.oxha nga Republika e Serbisë: “Ta respektojmë Vuciqin, Kosova është dj.ep i Serbisë. Myftiu nga…

2 hours ago
  • Aktualitete

Sondazh: A mendoni qe nuk jane manipuluar VOTIMET ?! PO-JO

Sondazh i bere online pasi shume qytetare ne kane shkruajtur qe nuk eshte ne rregull…

6 hours ago
  • Aktualitete

Po “tronditet” Opozita Levizja Vetevendosje fiton keto 5 Komuna

Deputetja nga radhët e VV-së, Fitore Pacolli përmes disa postimëve në Facebok ka bërë të…

6 hours ago
  • Aktualitete

E PABESUESHME/ Bekim Jashari po merr “goditje” nga ana e PDK-se dhe Mergim Lushtakut – Ja fjalet e papranueshme

E PABESUESHME/ Bekim Jashari po merr “goditje” nga ana e PDK-se dhe Mergim Lushtakut –…

6 hours ago
  • Aktualitete

Reagimi i Bekim Jasharit per humbjen e zgjedhjeve po le gjithe vendin pa fjale – E PAPRANUESHME

Kandidati për kryetar të Skenderajt, Bekim Jashari, ka thënë se pati vj,ed,hje,s të fitores përmes…

6 hours ago