Categories: Aktualitete

Vuçiq:Ush.tria Serbe është gati për inte.rvenim në Kosovë!

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq ka bërë një paraqitje kërcë.nuese para ushtrisë së shtetit të tij në Kralevë.

Advertisement

Vuçiq është paraqitur nga atje duke porositur usht.arët serbë që të “rrijnë në gatishmëri”, transmeton lajmi.net.

“Rrini gati, punoni, ushtrohuni, ne do ta bëjmë më të mirën që t’ua lehtësojmë jetën. Që ju të keni një të ardhme të sigurt. Nëse Serbia u thërret të mbrojë njerëzit e saj, e di që ju do të përgjigjeni. Faleminderit për këtë”, ka thënë Vuçiq.

“Nëse ata vra.sin njerëzit tanë si sot, atëherë Serbia duhet t’i mbrojë ata, dhe kjo i bije që ne do të fitojmë”, ka thënë ai para xhandarmërisë.

Bashkë me Vuçiqin tek us.htria serbe është paraqitur edhe min.istri tjetër propagandues i Mbrojtjes serbe, Aleksander Vulin, që njihet për veprimet servile ndaj presidentit serb.

Advertisement
Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Shqipëria më e fortë si asnjëherë më parë: Baza e NATO-S Në Shqipëri frikë për Greqinë dhe Serbinë!

NATO ka hyrë zyrtarisht në pjesën perëndimore të Ballkanit në një përpjekje për të bllokuar…

4 hours ago
  • Aktualitete

Hoxha Mustafa: Duhet rrespektuar edhe Vuçiq, edhe ai është NJERI

“H.oxha nga Republika e Serbisë: “Ta respektojmë Vuciqin, Kosova është dj.ep i Serbisë. Myftiu nga…

4 hours ago
  • Aktualitete

Sondazh: A mendoni qe nuk jane manipuluar VOTIMET ?! PO-JO

Sondazh i bere online pasi shume qytetare ne kane shkruajtur qe nuk eshte ne rregull…

8 hours ago
  • Aktualitete

Po “tronditet” Opozita Levizja Vetevendosje fiton keto 5 Komuna

Deputetja nga radhët e VV-së, Fitore Pacolli përmes disa postimëve në Facebok ka bërë të…

8 hours ago
  • Aktualitete

E PABESUESHME/ Bekim Jashari po merr “goditje” nga ana e PDK-se dhe Mergim Lushtakut – Ja fjalet e papranueshme

E PABESUESHME/ Bekim Jashari po merr “goditje” nga ana e PDK-se dhe Mergim Lushtakut –…

8 hours ago
  • Aktualitete

Reagimi i Bekim Jasharit per humbjen e zgjedhjeve po le gjithe vendin pa fjale – E PAPRANUESHME

Kandidati për kryetar të Skenderajt, Bekim Jashari, ka thënë se pati vj,ed,hje,s të fitores përmes…

8 hours ago